Stellar става първият Шариат сертифициран блокчейн за разплащания и токенизация на активи
ЮЛИ. 18, 2018 16:17
1 МИН
. ЧЕТЕНЕ
СПОДЕЛИ:0СПОДЕЛЯНИЯ
"Stellar", платформа с отворен код, е първият леджър протокол получил сертификат за спазване на Шариата в областта на парични трансфери и токенизацията на активи, според блог пост на Stellar, публикуван на 17 юли.
Шариат бюрото за преглед, водеща международна консултантска агенция на Шариата, лицензирана от Централната банка на Бахрейн, е разгледал възможностите и приложенията на Stellar. Агенцията публикува насоки, които позволяват внедряването на технологията Stellar в ислямските финансови институции.
С това удостоверение, zcash -%D0%B8-stellar/" target="_blank" rel="noopener">Stellar може да подобри своята екосистема в региони, където операцията в областта на финансовите услуги изисква спазване на принципите на ислямското финансиране. Този ход ще позволи на финансовите институции, намиращи се в Съвета за сътрудничество в Персийския залив и някои части на Югоизточна Азия, да имплементират Stellar технология в съгласуваните с Шариата продукти и услуги.
Докато Stelerar се нарича "първият протокол, одобрен от Шариата в областта на паричните преводи" криптовалутата NOORCOIN също бе сертифицирана от Световния консултативен комитет за Шариата през март, наричайки себе си "първия съвместим с Щариат токен за комунални услуги".
През април Bitcoin (BTC) бе признат за "общо допустим" по силата на закона за Шариата според докладtron g>, публикуван от вътрешен съветник на Шериата за финтех стартъпа на Blossom Finance. Авторът на доклада Мухамад Абу Бакър завършва с предупреждение, заявявайки, че макар цифровите валути да са халал (допустими), в повечето случаи търговците не трябва да ги купуват с инвестиционни цели.
Миналия месец южнокорейската блокчейн лаборатория IncuBlock подписа меморандум за разбирателство с малайзийска правителствена консултативна комисия за развитие на блокчейн технологични разработки, съгласно закона Шариата. Субектите ще работят върху разработването на блокчейн платформа и децентрализирано приложение (DApp), което ще отговори на "социалните изисквания", които да бъдат считани за халал от Комисията за Шариата.