Шариат бюрото за преглед, водеща международна консултантска агенция на Шариата, лицензирана от Централната банка на Бахрейн, е разгледал възможностите и приложенията на Stellar. Агенцията публикува насоки, които позволяват внедряването на технологията Stellar в ислямските финансови институции.
С това удостоверение, <a style="" href="https://www.cryptodnes.bg/kingdom-trust-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D1%8F- zcash -%D0%B8-stellar/“ target=“_blank“ rel=“noopener“>Stellar може да подобри своята екосистема в региони, където операцията в областта на финансовите услуги изисква спазване на принципите на ислямското финансиране. Този ход ще позволи на финансовите институции, намиращи се в Съвета за сътрудничество в Персийския залив и някои части на Югоизточна Азия, да имплементират Stellar технология в съгласуваните с Шариата продукти и услуги.
Докато Stelerar се нарича „първият протокол, одобрен от Шариата в областта на паричните преводи“ криптовалутата NOORCOIN също бе сертифицирана от Световния консултативен комитет за Шариата през март, наричайки себе си „първия съвместим с Щариат токен за комунални услуги“.
През април Bitcoin (BTC) бе признат за „общо допустим“ по силата на закона за Шариата според доклад</s tron g>, публикуван от вътрешен съветник на Шериата за финтех стартъпа на Blossom Finance. Авторът на доклада Мухамад Абу Бакър завършва с предупреждение, заявявайки, че макар цифровите валути да са халал (допустими), в повечето случаи търговците не трябва да ги купуват с инвестиционни цели.
Миналия месец южнокорейската блокчейн лаборатория IncuBlock подписа меморандум за разбирателство с малайзийска правителствена консултативна комисия за развитие на блокчейн технологични разработки, съгласно закона Шариата. Субектите ще работят върху разработването на блокчейн платформа и децентрализирано приложение (DApp), което ще отговори на „социалните изисквания“, които да бъдат считани за халал от Комисията за Шариата.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).