Възприемането на блокчейн технологията нарасна в световен мащаб, което доведе до това, че много компании и организации проучват нейния потенциал чрез различни подходи.
Израелският стартъп Chain Reaction е една от последно обявените компании, която се впускат в блокчейн технологията.
Chain Reaction е технологична компания, която е специализирана в разработването на полупроводници и свързаните с тях процеси, използвани в блокчейн технологията.
Освен това компанията работи в областта на хардуера за защита на личните данни, включващ криптографски процеси.
Компанията си осигури фонд от $70 милиона за разработване на блокчейн чипове, a Morgan Creek Digital ръководи кръга за набиране на средства. Други участници са KCK Capital, Jerusalem Venture Partners, Hanaco Ventures, Blue Run Ventures, Atreides Management и Exor.
Chain Reaction възнамерява да насочи средствата към разширяване на инженерния си екип, за да разработи блокчейн чипа Electrum, който трябва да работи бързо и ефективно, извършвайки операции, известни като “хеширане”. Този чип ще се използва и в крипто добивните дейности, като например добив на Биткойн.
Освен това компанията ще се съсредоточи върху разработването на процесори за криптиращи технологии, свързани с неприкосновеността на личния живот, като хомоморфното криптиране ще бъде на първо място в списъка ѝ.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ:Цената на този алткойн скочи с близо 15,000%
Хомоморфното криптиране дава възможност на потребителите да работят с данни, докато те все още са напълно криптирани, осигурявайки криптиране от край до край и поверителност на данните. Практическото приложение на този тип криптиране обаче е изправено пред някои предизвикателства, с които Chain Reaction се стреми да се справи.
Едно от предимствата на новите блокчейн чипове е, че те решават ограниченията, с които се сблъскват при работа с данни, криптирани в облачното пространство.
Декриптирането на предварително криптирани данни преди анализирането или използването им създава рискове за сигурността, особено за правителствата и водещи индустрии като отбраната. С криптирания чип обаче тези рискове се елиминират, тъй като операторите имат достъп до данните, докато те все още са криптирани.
Децентрализираното финансиране (DeFi) беше основна тема на дискусия на неотдавнашната среща на Консултативния комитет по технологиите (TAC) на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) във Вашингтон.
Напоследък в мрежата на Arbitrum се наблюдава рязък скок на активността, като броят на транзакциите и адресите се е увеличил значително.
По данни на DeFillama обемът на транзакциите на децентрализираната борса (DEX) Arbitrum наскоро е достигнал нови върхове.
Актуализацията на Етериум “Shanghai” се доближава все повече до реалността, тъй като разработчиците обявиха, че хард форкът се подлага на строги тестове в публичната тестова мрежа Goerli.