Начало » Други » Стабилните монети скоро може да задминат Visa по обем на транзакциите

Стабилните монети скоро може да задминат Visa по обем на транзакциите

06.05.2024 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Стабилните монети скоро може да задминат Visa по обем на транзакциите

От 2017 г. насам стабилните монети отбелязват забележителен ръст и според последните прогнози до второто тримесечие на 2024 г. ще надминат Visa по общ обем на плащанията (TPV).

Този предстоящ етап подчерта нарастващото значение на стабилните монети в глобалния платежен пейзаж, особено в сферата на търговията с криптовалути.

Макар че Visa традиционно служи като еталон за измерване на обема на плащанията, стабилните монети бързо намаляват разликата. Тяхната нарастваща значимост до голяма степен се дължи на все по-широкото им приемане като основно средство за крипто търговия. Данните сочат, че близо 90% от транзакциите със стабилни монети са свързани с търговски дейности, включително случаи на „wash trading“ – практика, целяща изкуствено завишаване на търговските обеми чрез координирани покупки и продажби.

Въпреки това прякото сравняване на обема на стабилните монети с традиционните разплащателни мрежи като Visa може да не е съвсем точно, като се има предвид преобладаващата им роля за улесняване на сделките на дребно и търговските транзакции. В блог публикацията на Visa бе признато, че стабилните монети понастоящем намират приложение предимно в крипто екосистемата, улеснявайки безпроблемния преход между различни криптовалути.

Въпреки това мащабът на транзакциите, улеснени от стабилните монети, е забележителен. Понастоящем стабилните монети обработват обем от $265 милиарда, като се радват на активна потребителска база от 27.5 милиона месечни активни потребители (МАУ), което се равнява на приблизително $9,600 на МАУ. Tether, водещата стабилна монета, има пазарна капитализация от $110.86 милиарда, което подчерта значителния растеж на този пазар. Тази нарастваща зависимост от стабилните монети, независимо от основното им използване в търговията, е сигнал за потенциално по-широко приемане и интегриране в основните финансови системи в обозримо бъдеще.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Стабилните монети вече се използват в кредитни карти, излагайки на риск банковите депозити

Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.

22.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Kрипто индексът на страха и алчността остава повишен в продължение на 9 дни – какво да очакваме?

Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.

22.07.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oще една крипто компания подаде заявление за IPO

Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.

21.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови събития в областта на криптовалутите, които да наблюдаваме през следващите месеци

Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.

21.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.