Южна Корея създаде насоки, в които се посочва кои видове дигитални активи ще се разглеждат и регулират като ценни книжа в страната.
Новите насоки са част от подготовката за легализирането, издаването и разпространението на секюрити токени на територията на страната.
Според информацията Комисията за финансови услуги (FSC) твърди, че дигиталните активи, които отговарят на характеристиките, изложени в Закона за капиталовите пазари на страната ще бъдат регулирани като ценни книжа.
Законът разглежда ценните книжа като финансови инвестиции, при които от инвеститорите не се изисква да правят допълнителни плащания след първоначалната си инвестиция. Комисията предостави и примери за това кои дигитални активи най-вероятно ще бъдат класифицирани като ценни книжа.
Според информацията това може да са токени, които осигуряват дял в бизнес операциите, дават на притежателите си права върху дивиденти или остатъчни активи или осигуряват печалба на инвеститорите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои голям обрат, твърди анализатор
Криптовалутите, които отговарят на описанията на секюрити токени също ще бъдат регулирани съгласно Закона за капиталовите пазари на страната. Същевременно дигиталните активи, които не отговарят на характеристиките на ценни книжа, ще бъдат регулирани от други предстоящи разпоредби.
Комисията сподели още, че емитентите на токени и брокерите, като например крипто борси, ще преценяват кои криптовалути ще бъдат класифицирани като ценни книжа въз основа на регламентите. Регулаторът също така посочи, че оценката ще бъде индивидуална за всеки отделен случай.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.