Съоснователят на BitMEX Бенджамин Дело беше осъден на 30 месеца условно без домашен арест на 15 юни за нарушаване на американското законодателство за борба с прането на пари.
Дело, осъден от федерален съд в Ню Йорк, успя да избегне наказание лишаване от свобода. Освен това ще му бъде разрешено да се върне в дома си в Хонконг, който споделя със съпругата си.
Той заяви пред американския окръжен съдия Джон Коелтъл, че е било ужасно решение да не се действа по-рано, за да се гарантира, че BitMEX не обслужва потребителите на страната.
Адвокатът на защитата му, Патрик Смит, твърди, че бившият изпълнителен директор е участвал в престъпно неспазване на правилата. Въпреки това Смит отбеляза, че BitMEX не е създадена, за да заобикаля закона и добави, че Дело лично е забранил достъпа на стотици потребители с връзка със САЩ.
Съоснователите на BitMEX Артър Хейс и Самюъл Рийд, както и първият официален служител на борсата Грегъри Дуайър, бяха обвинени в подобни нарушения за заобикаляне на изискването на страната за борба с прането на пари.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: На Биткойн и Етериум ще им отнеме време да се възстановят
Прокуратурата, която искаше по-тежка присъда за Хейс, поддържаше тезата, че Дело трябва да изтърпи една година затвор или поне да получи двегодишен изпитателен срок.
Подобно на последната присъда, Хейс също избегна затвор и получи шест месеца домашен арест като част от двугодишния изпитателен срок.
Както Дело, така и Хейс платиха санкция от $10 милиона като част от споразумение с прокуратурата и Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC).
Последната присъда бележи края на дългогодишната правна сага, в която платформата за криптодеривати беше въвлечена от 2020 г. насам.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.