Майк Новограц прогнозира, че икономиката ще навлезе в рецесия.
В скорошно интервю за Bloomberg главният изпълнителен директор на Galaxy Digital Майк Новограц прогнозира, че на Биткойн и Етериум ще им отнеме известно време да възвърнат възходящата си траектория.
Новограц прогнозира, че глобалните макро хедж фондове ще започнат да купуват Биткойн веднага щом Федералният резерв на САЩ спре да повишава лихвените проценти:
“Мисля, че ще видите много традиционни макрофондове, които имаха страхотна година, да купуват Биткойн. В този момент ние ще добавим към позицията си.”
Новограц смята, че неотдавнашният срив на криптовалутите е бил изострен от куп играчи, използващи ливъридж, като например големия криптохедж фонд Three Arrows Capital, за който се съобщава, че не е успял да изпълни маржин коловете.
Криптомагнатът сравни продължаващата криза с падането на вече несъществуващия хедж фонд Long-Term Capital Management. След като отбеляза значителен успех, LTCM в крайна сметка загуби $4.6 милиарда само за няколко месеца поради азиатската финансова криза през 1997 г. Той беше ликвидиран през 2000 г., превръщайки се в един от най-големите фалити на хедж фондове в историята.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн може да се срине до $10,000, твърди Джефри Гъндлах
Новограц прогнозира, че много компании ще обявят несъстоятелност.
Шефът на Galaxy Digital сравнява представянето на цените на криптовалутите с това на софтуерната програма за видео разговори Zoom Meeting. Въпреки огромните загуби той е убеден, че нито криптовалутите, нито Zoom ще изчезнат.
Според Новограц американската икономика се насочва към рецесия, като твърди, че “меко приземяване” не е възможно.Той също така вярва, че корелацията между криптовалутите и акциите може да се разпадне в бъдеще.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.
Уважаван крипто анализатор смята, че Биткойн (BTC) може да преживее последно, експлозивно рали, преди да приключи настоящият пазарен цикъл.
Криптовалутата, вдъхновена от Тръмп, отбеляза експлозивен растеж и също толкова много противоречия.
Способността на Илон Мъск да предизвиква експлозивни ралита на мемe монетите изглежда се изчерпва.