Мерт Мумтаз, съосновател на Helius, каза, че Фондация Solana е спряла да предоставя средства на валидатори, участващи в т.нар. "сандвич атаки" в мрежата на Solana.
Мумтаз обясни, че от 10 юни 2024 г. тези валидатори вече няма да получават помощ от фондацията, но все още могат да работят в мрежата.
Валидаторите, действащи по този начин, бяха идентифицирани от Мумтаз като измамни, модифицирани версии, които според него са ограничени по основателна причина.
Макар и практиките за MEV (максимална стойност за извличане) да са забранени на Solana, защото мрежата няма достъп до мемпула, някои валидатори все пак правят опити да експлоатират блокчейна.
Solana реши в крайна сметка да спре финансирането на тези валидатори, за да ограничи тези практии с цел да се защитят потребителите на дребно.
Мумтаз отбеляза, че по-широкото въздействие е ограничено, колкото преди. Въпреки това, тъй като Solana е мрежа без нужда разрешение (permisionless), валидаторите все още са свободни да използват MEV практики.
Към момента на писане на статията Solana (SOL) се търгува на цена от около $154 след 3.2% спад за последните 24 часа.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.