През последните няколко дни блокчейнът Solana се сблъска с технически трудности, като бяха направени два опита за рестартиране на мрежата.
Мрежата на голямата криптовалута излезе от строя на 25 февруари. Според сайта за мониторинг status.solana мрежата е била активна и в готовност за работа към 01:28 UTC след втория рестарт.
Инженерите продължават да следят за евентуални допълнителни проблеми. Към 02:09 UTC се счита, че проблемът е напълно решен.
Solana е проектирана да поддържа голям обем транзакции, но това също така означава, че нейните възли са подложени на силен натиск да останат синхронизирани, което понякога може да доведе до смущения.
Въпреки това екипът работи усилено за подобряване на стабилността на мрежата и като цяло тя се представя добре въпреки периодичните прекъсвания.
Този неотдавнашен инцидент подчертава предизвикателствата, пред които могат да се изправят блокчейн мрежите, когато се стремят да постигнат по-голяма мащабируемост и пропускателна способност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Регулаторните органи на САЩ коментират рисковете на криптопазара
Solana демонстрира значителен потенциал в това отношение, но предстои да видим как ще продължи да се развива и да се справя с всички бъдещи предизвикателства, които могат да възникнат.
Въпреки това устойчивостта на Solana и способността ѝ да се възстановява бързо са окуражаващи признаци за дългосрочните перспективи на платформата в блокчейн пространството.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.