Икономическият експерт Лин Олдън твърди, че макроикономическите условия подсказват за по-нататъшни ръстове на Биткойн (BTC) през следващите няколко месеца.
В ново интервю с Натали Брюнел, Олдън каза, че исторически се е доказало, че Биткойн (BTC) обикновено поскъпва заедно с разширяването на паричното предлагане на щатските долари.
Тя каза, че напоследък лекото облекчаване на ликвидността е помогнало да се подготви почвата за възхода на BTC през последните няколко седмици. Олдън прогнозира още поскъпване на актива, но добави, че тенденциите в ликвидността все още натежават над Биткойн в дългосрочен план.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво предстои за Биткойн? – Чарлз Едуардс
Макроикономическият експерт заяви:
Когато разглеждате различни мерки за вътрешна или глобална ликвидност, обикновено, когато [тя] се повишава, това е доста добре за Биткойн, а когато спада, Биткойн обикновено върви надолу или [се търгува в диапазон]. От началото на четвъртото тримесечие на миналата година някои от показателите за ликвидност започнаха да достигат дъното и да се обръщат обратно нагоре, поне временно.
Мисля, че подобно на други активи, които се повишиха – при Биткойн щеше да има рали тогава, ако не беше целият провал с FTX. Така че това донякъде забави ралито, но след като [случаят беше отчасти] разрешен – сега [флагманската криптовалута] се придвижва напред. Мисля, че Биткойн и другите активи в екосистемата имат своето рали, което всъщност е рали на ликвидността. По принцип показателите [свързани с нея] изглеждат добре за следващите няколко месеца, но като цяло в дългосрочен план те все още не са на много добро място.
Олдън заяви, че е възможно в някакъв момент преди следващия бичи пазар Биткойн да го очаква сценарий, подобен на този от март 2020 г., при който внезапен „шок на ликвидността“ да натисне цената на BTC надолу, за да тества отново дъната, преди бързо да отскочи нагоре.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?