Правен експерт, който следи отблизо крипто делото на американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) срещу Ripple, казва, че е настъпило времето за потенциално споразумение.
Адвокат Джереми Хоган, поддръжник на XRP и юридически съветник в САЩ, заяви, че обвиненията на SEC, свързани с това, че Ripple са продавали XRP като нерегистрирана ценна книга, могат да бъдат разрешени още този месец.
Според Хоган сега е идеалният и логичен момент да се постигне споразумение, тъй като и от двете страни са изложили своите аргументи.
Вероятният срок за постигане на споразумение е от сега до края на ноември, защото картите ще бъдат сложени на масата.
Хоган изтъква аргумента, че не би било възможно ръководителите на Ripple да са знаели, че XRP е ценна книга още през 2012 г., ако самата Комисия по ценните книжа и борсите не е знаела – или поне не е изяснила това – до завеждането на иска си през декември 2020 г.
НЕ ИЗПУСКАЙ : Ripple ще участва в проекта за дигитален долар на САЩ
Хоган казва, че SEC трябва да даде яснота на криптоиндустрията, като заяви твърдо позицията си за това кои от водещите дигитални активи на пазара се считат за ценни книжа.
SEC трябва да може да свали списъка на 20-те най-големи криптовалути и да ни каже кои са (и кои не са) ценни книжа. Защо не? Защо тя ИЗБИРА неяснотата? Не се ли предполага, че тя трябва да ни защитава от тези проекти, които не спазват закона?
В отделна жалба срещу бивш служител на Coinbase обвинен в търговия с вътрешна информация, SEC наскоро посочи девет криптовалути, които според тях са ценни книжа.
Нито един от дигиталните активи, посочени в жалбата, не е в топ 20 на монетите по пазарна капитализация.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.