На 18 септември Федералният резерв на САЩ направи забележителен ход, намалявайки лихвените проценти с 50 базисни пункта, с което постави началото на нов цикъл на облекчаване.
Председателят на Фед Джером Пауъл обясни, че това решение се основава на цялостната сила на икономиката и на убеждението, че инфлацията скоро ще се изравни с целта от 2%.
Въпреки опасенията за стабилността на пазара на труда Пауъл не отчете голям ръст на молбите за помощи при безработица или на съкращенията.
Федералния резерв планира допълнителни съкращения, като през тази година ще бъдат извършени още две намаления с по 25 базисни пункта, а през 2025 г. и 2026 г. ще бъдат извършени допълнителни намаления.
Икономистът Алекс Крюгер разглежда този ход като знак за проактивно управление, с положителни последици както за акциите, така и за криптовалутите.
След съобщението пазарите на акции и криптовалути, включително Биткойн, отбелязаха повишения.
Крюгер също така отбеляза, че представянето на BTC може да бъде повлияно от предстоящите президентски избори в САЩ, съветвайки инвеститорите да следят за потенциални промени въз основа на резултатите от изборите.
Тайван е на път да засили приемането на институционална криптовалута, тъй като регулаторните органи се подготвят да изпробват услуги за крипто попечителство чрез местни банки.
С цел да засили потребителското доверие на фона на нарастващия скептицизъм към централизираните финансови системи Wirex пусна в действие Wirex Pay – модулна блокчейн система, пригодена за безпроблемни платежни транзакции.
Nvidia продължава да бъде играч със значителен ръст в областта на технологиите, като наскоро обяви тримесечен дивидент в размер на $0.010 на акция с дата на записване 12 септември.
Mango DAO реши да не извършва плащане към Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) във връзка с нерегистрирани продажби на MNGO токени.