На 18 септември Федералният резерв на САЩ направи забележителен ход, намалявайки лихвените проценти с 50 базисни пункта, с което постави началото на нов цикъл на облекчаване.
Председателят на Фед Джером Пауъл обясни, че това решение се основава на цялостната сила на икономиката и на убеждението, че инфлацията скоро ще се изравни с целта от 2%.
Въпреки опасенията за стабилността на пазара на труда Пауъл не отчете голям ръст на молбите за помощи при безработица или на съкращенията.
Федералния резерв планира допълнителни съкращения, като през тази година ще бъдат извършени още две намаления с по 25 базисни пункта, а през 2025 г. и 2026 г. ще бъдат извършени допълнителни намаления.
Икономистът Алекс Крюгер разглежда този ход като знак за проактивно управление, с положителни последици както за акциите, така и за криптовалутите.
След съобщението пазарите на акции и криптовалути, включително Биткойн, отбелязаха повишения.
Крюгер също така отбеляза, че представянето на BTC може да бъде повлияно от предстоящите президентски избори в САЩ, съветвайки инвеститорите да следят за потенциални промени въз основа на резултатите от изборите.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.