Крипто анализатор прогнозира, че по-дълбокото понижение може в крайна сметка да предизвика рали на Биткойн (BTC) до нови върхове.
В интервю за подкаста „What Bitcoin Did“ познат анализатор, наричащ себе си „Checkmate“ отбеляза, че ончейн данните показват значителен спад на натиска от страна на продавачите от април насам, когато мнозина продаваха близо до исторически върхове.
Въпреки това Биткойн се бори да поддържа възходящ тренд поради липсата на ново търсене.
Checkmate обясни, че въпреки по-малкия натиск от страна на продавачите, който теоретично улеснява биковете да повишат цените, Биткойн не се е повишил поради недостатъчно търсене.
Той смята, че BTC трябва да достигне по-ниски нива, за да привлече интереса на инвеститорите и да набере инерция за следващата фаза на бичия пазар:
Пазарите обикновено се нуждаят от катализатор. По-ниските цени са катализатор номер едно. Биткойн се понижава и или настъпва светкавичен срив, при който хората се впускат да купуват, както се видя през март 2020 г., или достигаме дъното на мечия пазар.
Той добави, че финансовите медии често намират външни причини за пазарните движения, но в крайна сметка липсата на търсене е основният фактор.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.