Председателят на Комисията по ценните книжа Гари Генслер и фондовите борси на САЩ (SEC) отправи сериозно предупреждение за крипто пазарите.
Той съобщи, че предстоят репресивни мярка срещу крипто индустрията след срива на FTX.
Според нов доклад на Bloomberg, председателят на SEC каза, че регулаторната агенция ще преследва криптофирмите, които не спазват нейните правила, и сравнява такива компании с казина.
Казината в този Див запад са посредниците, които не спазват изискванията.
Следвайки мнението на Майкъл Бъри, той също така посочи, че тенденцията криптоборсите да доказват, че разполагат с резервни активи, за да подкрепят средствата на клиентите си, не означава нищо. тъй като тази практика не отговаря на настоящите регулаторни стандарти за оповестяване.
Доказването на резервни активи не е нито пълно отчитане на активите и пасивите на дружеството, нито отговаря на изискванията за отделяне на средствата на клиентите съгласно законите за ценните книжа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предупреждение за Биткойн от анализатор – „Трейдърите не са готови“
Според Генслер регулаторите трябва да се съсредоточат върху това да гарантират, че криптофирмите разделят своите средства и средствата на клиентите си, както и да водят точни записи за всички транзакции.
Има някои в тази област, които са говорили за начини да се даде на клиентите увереност, че тяхното крипто наистина е там. Те трябва да направят това, като се съобразят с изпитаните във времето правила за попечителство, отделяне на средствата на клиентите и счетоводни правила.
Законодателните власти направиха голяма стъпка към регулирането на стабилните монети, тъй като Комитетът по финансовите услуги на Камарата на представителите гласува в подкрепа на нов законопроект.
Binance реши да преустанови спот търговията на Tether (USDT) в рамките на Европейското икономическо пространство (ЕИП), тъй като работи за спазване на новите крипто разпоредби на ЕС съгласно MiCA (Регламент за пазарите на крипто-активи).
Калифорния предприема смела стъпка към защита на крипто инвеститорите с нови изменения, които превръщат съществуващия законопроект за финансово регулиране в специална рамка за дигиталните активи.
Японската агенция за финансови услуги (FSA) работи по предложение за изменение на съществуващите финансови закони с цел криптовалутите да попаднат в същата регулаторна рамка като традиционните финансови инструменти.