Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) планира да предложи нови промени в правилата, които биха могли да окажат въздействие върху услугите, които криптофирмите могат да предлагат на своите клиенти.
Регулаторният орган за ценни книжа работи по предложение, което би затруднило криптофирмите да държат дигитални активи от името на своите клиенти като „квалифицирани попечители“.
На 15 февруари петчленен панел на SEC ще гласува по предложението.
Необходимо е мнозинство от 3 от 5 гласа, за да може останалата част от SEC официално да гласува предложението.
Ако предложението бъде одобрено, то ще бъде изменено с обратна връзка, когато е необходимо.
Yesterday, our Division of Examinations announced its 2023 examination priorities.
Read more 👇
— Gary Gensler (@GaryGensler) February 8, 2023
При одобрение, на някои криптофирми може да се наложи да преместят притежаваните дигитални активи на своите клиенти другаде.
Финансовите институции може да бъдат подложени на „изненадващи одити“, свързани с техните попечителски отношения, или други последици.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Председателят на SEC отправи предупреждение към криптокомпаниите
От март 2019 г. Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) обсъжда какво се изисква, за да бъдеш квалифициран попечител на криптовалути.
Конкретните промени, към които се стреми SEC, трябва да бъдат изяснени.
Новината за предложението за гласуване идва след доклад от 26 януари, в който се предполага, че SEC скоро ще се насочи към инвестиционните консултанти от Уолстрийт заради техните предложения за попечителство на криптовалути за клиенти.
SEC се ангажира с Paxos Trust емитента на стабилни монети Binance USD, който според тях е била емитирана като нерегистрирана ценна книга.
Paxos заявиха, че ще бъдат готови да водят съдебно дело, ако е необходимо.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.