SEC предприе действия срещу три компании, собственост на китайския милиардер Го Уенги, за съчетаване на приходите от две нерегистрирани предложения за ценни книжа.
Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC) повдигна обвинение срещу три от компаниите на китайския милиардер Гуо Венги за първоначално предлагане на монети (ICO) и първоначално публично предлагане (IPO), които взеха около $487 милиона заедно.
Скандалният Уенги, известен още като Майлс Куок или Майлс Гуо, е китайски бизнесмен в изгнание, който в момента живее в Ню Йорк. Той е известен със своите противоречиви политически позиции и връзките си с довереника на Доналд Тръмп, Стив Банън.
SEC подаде заповед за 13-ти септември, като документите показват, че компаниите на Гуо са се съгласили да платят споразумение с SEC в рамките на 14 дни.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ анализатор споделя средносрочна прогноза за Биткойн
SEC очерта две нерегистрирани предложения за ценни книжа от фирмите на Гуо, като GTV Media Group, Saraca Media Group и Voice of Guo Media проведоха IPO между 1-ви април и юни 2020 г. Saraca и Voice of Guo, наречени “G Entities”, също проведоха ICO в същия период.
ICO събра $34 милиона от инвеститори, търсещи експозиция към G-доларите на фирмите – виртуална валута, за която емитентът твърди, че може да бъде заменена за златна или фиатна валута или използвана за закупуване на стоки в онлайн платформата на G Entities.
SEC установи, че G Entities не са предоставили на инвеститорите информация относно начина, по който ще се развият предполагаемите им цифрови активи и платформа, като добави:
Предприятията G все още не са разработили или разпространили дигиталните активи, продавани в предлагането на монети, или платформа, която би позволила на потребителите да извършват сделки или да продават цифрови активи.
Приходите от ICO се съчетават със средствата, събрани в предлагането на акции от $453 милиона, което има за цел да разпредели 10% от обикновените акции на GTV. Нерегистрираното IPO привлече участие от 5,500 души.
Фирмите са се съгласили да платят $486.6 милиона в глоби, лихви от $17.6 милиона и гражданска санкция от $35 милиона.
Японска крипто борса прекратява дейността си, след като не успя да се възстанови от хакерската атака през май, при която бяха откраднати над $320 милиона в Биткойн.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) предприе съдебни действия срещу Touzi Capital и нейния главен изпълнителен директор Енг Таинг във връзка с твърденията за измамна схема на стойност $115 милиона, с която са подведени над 1,500 инвеститори в цялата страна.
Тайван ускори въвеждането на своите правила за борба с прането на пари (AML) за бизнеса с криптовалути, след като наскоро бяха наложени глоби на две борси за неспазване на стандартите за съответствие.
Киберпрестъпниците, насочени към криптовалутите, продължават да подкопават доверието в индустрията, като досега през 2024 г. чрез кибератаки са откраднати близо $1.5 милиарда.