Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) повдигна обвинение на Ким Кардашиян за незаконно популяризиране на Ethereum Max.
Регулаторът заяви, че Кардашиян не е разкрила плащането, получено за популяризирането на токена на Ethereum Max. Звездата се е съгласила да плати $1.26 милиона неустойки и ще работи със SEC по текущото ѝ разследване.
“Този случай е напомняне, че когато известни личности или инфлуенсъри подкрепят инвестиционни възможности, включително криптоактиви, които са ценни книжа, това не означава, че тези инвестиционни продукти са подходящи за всички инвеститори.”, заяви в Twitter Гари Генслер от SEC.
Today @SECGov, we charged Kim Kardashian for unlawfully touting a crypto security.
This case is a reminder that, when celebrities / influencers endorse investment opps, including crypto asset securities, it doesn’t mean those investment products are right for all investors.
— Gary Gensler (@GaryGensler) October 3, 2022
Звездата не е оповестила, че е получила плащане в размер от $250,000 за публикация в профила си в Instagram за EMAX токените. Постът е включвал връзка към уебсайта на EtheruemMax с инструкции как да се купи актива.
Съгласно федералния закон за ценните книжа известните личности или лицата, които промотират крипто ценни книжа, трябва да оповестят естеството, източника и размера на компенсацията, която са получили в замяна на промоцията, заяви Гурбир С. Гревал, директор на отдела за правоприлагане на SEC.
“Инвеститорите имат право да знаят дали рекламата на дадена ценна книга е безпристрастна, а г-жа Кардашиян не е разкрила тази информация”, заключи Гревал.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Слабите инвеститори капитулират, твърдят от Santiment
Кардашиян не признава и не отрича нито една от констатациите на регулатора и се съгласява да плати $1.26 милиона. Тази такса включва приблизително $260,000 обезщетение – представляващи нейното промоционално плащане, плюс наказателна лихва – както и $1,000,000 глоба.
Звездата също така се съгласи да не промотира така наречените крипто ценни книжа в продължение на три години.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) започна съдебни действия срещу Rari Capital, децентрализирана финансова платформа, и нейните основатели.
Алекс Машински, който излежава присъда от 100 години затвор, иска свидетелските показания на шестима бивши служители в рамките на наказателното си дело.
След създаването си през 2009 г. Биткойнът първоначално трудно получи признание като новаторска технология, като често бе определян като измама.
Известната с крипто кражбите хакерска група е загубила достъп до стабилни монети на стойност близо $5 милиона след предприетите от емитентите на стабилните монети действия за замразяване на средствата.