Начало » SEC оттегля репресиите срещу DeFi на фона на недоволството от индустрията

SEC оттегля репресиите срещу DeFi на фона на недоволството от индустрията

11.03.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
SEC оттегля репресиите срещу DeFi на фона на недоволството от индустрията

Регулаторните органи на САЩ преоценяват позицията си по отношение на децентрализираното финансиране (DeFi), след като изпълняващият длъжността председател на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) Марк Уйеда сигнализира, че планира да се откаже от спорно предложение.

Правилото, което първоначално бе замислено да разшири определението за борси, така че да включва DeFi протоколи, бе подложено на остра критика от страна на заинтересованите страни в сектора, които предупредиха, че то може да задуши иновациите и да наложи непрактични изисквания за съответствие. Уйеда призна тези опасения и нареди на служителите на SEC да проучат възможността за оттегляне на частта от предложението, свързана с криптовалутите.

Предложените промени произтичат от измененията на Регламент ATS, който първоначално бе въведен за регулиране на алтернативните системи за търговия. При предишната администрация на SEC правилото бе преразгледано, за да се класифицират потенциално DeFi платформите като регулирани борси.

Критиците твърдяха, че този подход пренебрегва децентрализирания характер на тези мрежи и може да създаде значителни правни и оперативни пречки. Неотдавнашното изявление на Уйеда предполага промяна в регулаторните приоритети, тъй като агенцията преразглежда своя подход към надзора на дигиталните активи.

Решението следва по-широки регулаторни промени в САЩ, където Комисията по ценните книжа и борсите наскоро отмени някои политики, свързани с крипто. Това включва отмяна на строгите счетоводни насоки и отпадане на действията по правоприлагане срещу участниците в сектора.

Развиващата се позиция на агенцията свидетелства за преминаване към по-мека регулаторна среда за дигиталните активи. Междувременно се очаква сътрудничеството между SEC и Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) да осигури по-голяма яснота за това как криптовалутите ще бъдат регулирани занапред.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Реформата за стабилните монети се бави в Сената – какви са причините?

Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.

09.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на Coinbase настоява за регулиране на стабилните монети

Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.

07.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатор Уорън с критика към законопроекта за стабилните монети

Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.

06.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕС планира да забрани анонимните криптовалути до 2027 година

От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.

05.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.