Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ успя да осъди peer-to-peer мрежата за разпространение на съдържание LBRY.
Окръжният съд на САЩ за окръг Ню Хемпшир постанови, че LBRY са предлагали своя токен LBRY Credits (LBC) като нерегистрирана ценна книга.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси заведе дело срещу платформата за децентрализирано съдържание за продажба на нерегистрирани ценни книжа през май 2021 г. само няколко месеца след като заведе подобно дело срещу Ripple и техния токен XRP.
В отговор на решението от компанията туитнаха, че ще ближат раните си известно време, но няма да се откажат.
We’re going to lick our wounds for a little bit but we’re not giving up.
We’ve got a bright team, tens of millions of pieces of content, hundreds of thousands of creators, and one of the most popular web3 apps in the world.
The best is yet to come 🚀
— LBRY 🚀 (@LBRYcom) November 7, 2022
LBRY твърдяха, че LBC има полезност, аргументирайки се, че някои купувачи са възнамерявали да използват токена, вместо да го държат като инвестиция.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо Биткойн (BTC) падна под $20,000
Федералният съдия Пол Барбадоро отхвърли този аргумент:
Нищо в съдебната практика не подсказва, че токен с едновременно потребителски и спекулативни употреби не може да бъде продаден като инвестиционен договор […] Съответно изявленията на част от притежателите на LBC, че са закупили LBC за използване в блокчейна на LBRY, имат ограничено значение при определянето на това дали LBRY са го предлагали като ценна книга.
Той добави:
Въпреки че неизвестен брой купувачи може да са придобили LBC отчасти за потребителски покупки, това не променя факта, че обективните икономически реалности на предлагането на LBC от LBRY установяват, че те са го предлагали като ценна книга.
Сагата с LBRY се следи отблизо от юристите, тъй като може да се окаже знаково дело. Победата на агенцията вероятно ще има сериозни последици за делото срещу Ripple, тъй като SEC ще използва решението, за да подкрепи позицията си, според LBRY.
Сериозен пробив разтърси борсата за криптовалути Bybit в петък, когато Lazarus, известната севернокорейска хакерска група, открадна над $1.4 милиарда в Етериум токени и производни.
Bybit предприема агресивен подход към възстановяването на средствата, след като пострада от най-големия хак на крипто борса в историята на криптовалутите.
Според блокчейн следователя ZachXBT севернокорейската Lazarus Group е идентифицирана като организатор на масивен обир на Етериум за $1.4 милиарда, насочен към борсата за криптовалути Bybit.
Съобщава се, че Bybit, една от водещите крипто борси, е претърпяла сериозен пробив в сигурността, като от платформата са били източени дигитални активи на стойност над $1.4 милиарда.