Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) настоява съдът във Вашингтон да даде зелена светлина на разследването на Binance.US.
Комисията отправи това искане към съдът след като повтори предишни твърдения, че компанията не е изпълнила искането на регулатора за предоставяне на документи в текущото съдебно производство.
От юни насам надзорният орган е в съдебен спор с Binance.US, заедно с компанията майка Binance Holdings и нейния основател Чанпен Джао, като твърди, че те са управлявали нелицензирана борса за ценни книжа. В подаденото заявление се твърди, че откритията на SEC по делото подчертават „неотложната необходимост от разследване„, като изразяват загриженост относно използването от страна на Binance на платформата за попечителство Ceffu (преди Binance Custody).
SEC подозира, че Ceffu може да обслужва и Binance.US, като потенциално улеснява неправомерното прехвърляне на средства на американски клиенти в чужбина в нарушение на предишно споразумение.
Това споразумение беше сключено, тъй като BAM Trading Services, холдинговото дружество на Binance.US, не успя да убеди SEC, че притежава контрол върху активите на своите клиенти. В подаденото заявление се посочва, че собствените документи на BAM и несъответствията в тяхната сметка подкопават твърденията им за изключителен контрол върху активите на клиентите.
Освен това SEC обвини компанията, че представя противоречива информация за ключови детайли, забавя публикуването на документи и данни и укрива цели категории информация, които потенциално биха могли да изяснят несигурните им твърдения относно попечителството на клиентски активи.
Описвайки Джао като човек, който се смята за извън юрисдикцията на който и да е съд, SEC моли съда да отхвърли хладните аргументи на Binance за неуместност, пристрастност и тежест. Вместо това регулаторът призова борсата да предостави показанията, съобщенията и другата поискана информация.
Междувременно Ceffu запази позицията си на „напълно независим доставчик на технологични услуги от трета страна„, различен от Binance, въпреки че точните му връзки с борсата за криптовалути остават донякъде неясни.
Бивш високопоставен служител във финансовия сектор на Пекин е осъден на 11 години затвор, след като е признат за виновен за корупция и пране на пари чрез транзакции с Биткойн.
Брейдън Джон Карони, бивш главен изпълнителен директор на SafeMoon, е подал молба за отлагане на предстоящия съдебен процес, надявайки се, че промяната на нормативната уредба в САЩ под ръководството на Тръмп може да помогне за отхвърляне на някои от обвиненията срещу него.
Наскоро Кание Уест разкри, че са му били предложени $2 милиона, за да подкрепи фиктивна монета, в която е използвано неговото име.
Комисията за икономически и финансови престъпления (КФН) в Нигерия е разбила голяма група за измами с криптовалути, като е арестувала голям брой заподозрени, участвали в незаконни дейности.