Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) официално заяви, че не счита меме токените за ценни книжа, а ги класифицира по-скоро като колекционерски предмети.
В резултат на това за сделките с тези монети не се изисква регистрация в SEC. Въпреки това агенцията предупреди, че измамните меме токени все още могат да бъдат обект на внимание от страна на други регулаторни органи.
В изявление от 27 февруари SEC поясни, че меме криптоталутите не отговарят на критериите за традиционни ценни книжа, като акции или облигации, тъй като не предлагат никаква инвестиционна доходност или права върху бъдещите печалби на дадена компания.
SEC също така подчерта, че позицията ѝ не се отнася за токени, които биха могли да бъдат маскирани като меме монети, за да се заобиколят разпоредбите.
Този ход идва в момент, когато дискусиите около регулациите в областта на криптовалутите продължават да се развиват.
Тъй като Оперативната група по криптовалутите към SEC под ръководството на комисар Хестър Пиърс проучва нови рамки, меме монетите може да останат извън традиционния надзор върху ценните книжа, освен ако не са свързани с измамна дейност.
Конгресът продължава работата си по два конкурентни законопроекта за стабилните монети, като Белият дом сигнализира за подкрепата на единия за сметка на другия.
В неотдавнашно изказване Лиза Гордън, председател на инвестиционната банка Cavendish, предложи Обединеното кралство да въведе данък върху крипто транзакциите, за да пренасочи вниманието на инвеститорите обратно към местните фондови пазари.
Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) направи забележителна стъпка в сектора на криптовалутите, като организира първата по рода си кръгла маса, посветена на регулациите на дигиталните активи.
Германският финансов регулатор BaFin се намеси, за да попречи на Ethena GmbH, дъщерно дружество на базираната във Франкфурт Ethena Labs, да предлага публично своята обвързана с американския долар стабилна монета USDe.