Начало » Други » Сделката между Robinhood и крипто борсата Bitstamp – защо има значение

Сделката между Robinhood и крипто борсата Bitstamp – защо има значение

08.06.2024 13:00 1 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Сделката между Robinhood и крипто борсата Bitstamp – защо има значение

Неотдавнашното закупуване на Bitstamp от Robinhood бележи значителна стъпка в стратегията им за подобряване на своите крипто предложения и конкуриране с големи играчи като Coinbase и Kraken.

Според доклад на Bernstein, това придобиване е пресметнат ход за разширяване на обхвата на Robinhood на крипто пазара. Bitstamp, като една от най-старите крипто борси, носи богат опит и доверие, преодолявайки различни пазарни цикли.

В момента Robinhood предоставя 15 криптовалути на инвеститори в САЩ и над 30 в Европа, докато Bitstamp изброява повече от 85 токена. Придобиването на Bitstamp позволява на Robinhood да разшири значително своите предложения за токени и да подобри ликвидността чрез навлизане в глобалните пазари.

Анализаторите Гаутам Чугани и Махика Сапра от Bernstein подчертават, че този ход може да подобри финансовата ефективност на Robinhood чрез интегриране на глобалната ликвидност на Bitstamp.

Придобиването също така позиционира Robinhood да предлага по-широк набор от услуги, като стейкинг, стабилни монети и попечителство, обслужвайки по-институционална клиентела.

Очаква се тази диверсификация да привлече институционални инвеститори, разширявайки пазарния обхват на Robinhood. Bernstein е дал на Robinhood по-добра оценка с целева цена от $30, отбелязвайки стратегическите ползи от придобиването.

JMP Securities също гледа положително на придобиването, предполагайки, че то ще задълбочи участието на Robinhood в развиващия се крипто пейзаж.

Въпреки че непосредствените финансови печалби от Bitstamp може да са скромни, JMP вярва, че този ход ще ускори растежа на Robinhood в Европа и неговата привлекателност за институционалните клиенти.

Източник

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ключови събития в областта на криптовалутите, които да наблюдаваме през следващите месеци

Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.

21.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Държавен пенсионен гигант в САЩ увеличава дяловете си в Palantir и Strategy

Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.

20.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският долар става ончейн, тъй като закона GENIUS навлиза в дигиталната ера

В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.

20.07.2025 20:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Иск на JPMorgan застрашава достъпа до криптовалутите

JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.

20.07.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.