Начало » Други » САЩ предлага ново правило за ограничение на инвестициите в Китай

САЩ предлага ново правило за ограничение на инвестициите в Китай

23.06.2024 12:00 1 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
САЩ предлага ново правило за ограничение на инвестициите в Китай

В петък Министерството на финансите на САЩ предложи ново правило за наблюдение и ограничаване на критични американски инвестиции в Китай, насочено към сектори като изкуствения интелект, компютърните процесори и квантовите изчисления.

Този ход е в съответствие с изпълнителната заповед на президента Байдън от август, която се фокусира върху държави, пораждащи безпокойство, включително Китай, Хонконг и Макао.

Целта е да се предотврати увеличаването на военните и наблюдателните способности на Китай със средства на САЩ. Помощник-секретарят на Министерството на финансите Пол Розен подчерта, че това правило защитава националната сигурност чрез ограничаване на инвестициите в чувствителни технологии.

Администрацията на Байдън също така наложи мита върху китайските електромобили, соларни клетки и батерии.

Въпреки тези мерки министърът на финансите Джанет Йелън заяви, че САЩ не възнамеряват да се „отделят“ от Китай, въпреки че напрежението остава високо. Министерството на финансите търси публични коментари по правилото до август 2024 г., след което то ще бъде финализирано.

Освен това президентът Байдън неотдавна закри подкрепяна от Китай фирма за добив на криптовалути в близост до ядрена база в Уайоминг поради рискове за сигурността. Сенатор Боб Кейси подчерта опасностите, свързани с инвестициите на САЩ в китайските сектори на изкуствения интелект и полупроводниците.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ключови събития в САЩ, които да следим тази седмица – ще се отразят ли на крипто пазарите?

Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.

30.06.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как трябва да изглежда едно крипто портфолио според експерт

Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.

30.06.2025 10:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Законът GENIUS може да промени правната битка срещу До Куон

В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.

30.06.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Какво разкриват новите данни от Брайън Армстронг за институционалния прием на криптовалутите

Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.

30.06.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.