Американското правителство подсилва способностите си за проследяване и анализ на крипто транзакции с цел борба с рансъмуер атаки, които използват дигитални активи за изнудване на жертвите.
В нов брифинг за пресата, заместник прессекретарят Карин Жан-Пиер каза, че администрацията на Байдън е наясно с рансъмуер атака, насочена към JBS, най-големият производител на месо в света, който има заводи в САЩ, Канада и Австралия.
Жан-Пиер казва, че борбата с рансъмуера е приоритет на Белия дом, като отбелязва, че в усилията си за защита срещу подобни атаки администрацията на Байдън ще натрупа своя набор от инструменти за проследяване на крипто транзакции, свързани с хакове.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Забранени ли са криптовалутите в Индия?
Президентът Байдън вече започна бърз стратегически преглед, за да адресира повишената заплаха от рансъмуер, като този преглед се основава на 4 фактора.
Първият, разпространение на рансъмуер инфраструктура и участници, работещи в тясно сътрудничество с частния сектор.
Второ, изграждане на международна коалиция, която да може да държи под отговорност страните, които прикриват изнудвачите, … [както и] разширяване на анализа на криптовалутите за намиране и преследване на престъпни сделки; и преглед на политиките на USG относно рансъмуера.
ФБР свързва хака на JBS с базираната в Русия група, известна като REvil или Sodinokibi, която също е замесена в предишни малуер атаки срещу производителя на компютри Acer, доставчика на Apple Quanta Computer и обмена на валути Travelex.
Белият дом се ангажира директно с руското правителство по този въпрос и предава съобщението, че отговорните държави не прикриват рансъумер престъпници.
Регулаторните органи в Ню Йорк и Обединеното кралство обединяват усилията си, за да се справят с глобалния надзор на криптовалутите.
Бившият тайландски министър-председател Таксин Шинаватра призова Тайланд да приеме стабилните монети и да легализира онлайн хазарта.
Кения предприема важна стъпка към приемането на криптовалутната индустрия, като търси обществена подкрепа за предложената регулаторна рамка.
Бюрото за финансова защита на потребителите в САЩ (CFPB) представи предложение за разширяване на защитата на клиентите по отношение на крипто транзакциите с цел предпазване от кражби и измами.