Американското правителство подсилва способностите си за проследяване и анализ на крипто транзакции с цел борба с рансъмуер атаки, които използват дигитални активи за изнудване на жертвите.
В нов брифинг за пресата, заместник прессекретарят Карин Жан-Пиер каза, че администрацията на Байдън е наясно с рансъмуер атака, насочена към JBS, най-големият производител на месо в света, който има заводи в САЩ, Канада и Австралия.
Жан-Пиер казва, че борбата с рансъмуера е приоритет на Белия дом, като отбелязва, че в усилията си за защита срещу подобни атаки администрацията на Байдън ще натрупа своя набор от инструменти за проследяване на крипто транзакции, свързани с хакове.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Забранени ли са криптовалутите в Индия?
Президентът Байдън вече започна бърз стратегически преглед, за да адресира повишената заплаха от рансъмуер, като този преглед се основава на 4 фактора.
Първият, разпространение на рансъмуер инфраструктура и участници, работещи в тясно сътрудничество с частния сектор.
Второ, изграждане на международна коалиция, която да може да държи под отговорност страните, които прикриват изнудвачите, … [както и] разширяване на анализа на криптовалутите за намиране и преследване на престъпни сделки; и преглед на политиките на USG относно рансъмуера.
ФБР свързва хака на JBS с базираната в Русия група, известна като REvil или Sodinokibi, която също е замесена в предишни малуер атаки срещу производителя на компютри Acer, доставчика на Apple Quanta Computer и обмена на валути Travelex.
Белият дом се ангажира директно с руското правителство по този въпрос и предава съобщението, че отговорните държави не прикриват рансъумер престъпници.
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.