Samsung се обединява с Klaytn DLT, платформа, която ще произвежда „крипто“ вариант на своя Galaxy Note 10.
Позовавайки се на източник, запознат с въпроса, WSJ съобщава, че Samsung, южнокорейския технологичен гигант, обедини усилията си с разработената от Kakao публична платформа DLT Klaytn, за да пусне нова версия на телефона Galaxy Note 10.
Новият смартфон обаче ще позволи на собствениците му да използват крипто много по-лесно и ще има вграден портфейл, който ще бъде предварително зареден с криптовалути.
WSJ пише, че новият телефон, наречен „KlaytnPhone“, ще има няколко вградени dApps и скрипт за криптовалута, който ще съдържа определено количество KLAY токени.
Продажбите на новите DLT телефони започват на 5 септември и той трябва да се продава само в Южна Корея, казва източникът.
Основната мрежа на Klaytn стартира в началото на лятото тази година. Нейната монета KLAY ще започне да се търгува на платформите на Upbit в Сингапур и Индонезия по-късно през септември.
По-рано бе съобщено, че Samsung разшири крипто функциите на своя Galaxy S10, като добави към портфейла си поддръжка за BTC и 32 други монети. Те включват стейбълкойнове, като USD Coin (USDC), Maker (MKR) и TrueUSD (TUSD). Съобщава се също, че BNB се добавя към портфейла на Samsung.
Преди това Galaxy S10 поддържаше само етер и ERC20 монети, създадени на базата на Етериум.
Трейдърите се подготвят за волатилна крипто седмица с множество макроикономически събития, които биха могли да окажат влияние върху портфейлите от понеделник.
Голяма част от крипто общността се надява, че бъдещата администрация на Тръмп ще донесе положителни промени в индустрията.
Чанпен Джао (CZ), бившият главен изпълнителен директор на Binance и известна фигура в света на криптовалутите, наскоро сподели лекомислена забележка за нарастващата тенденция при меме криптовалутите, предизвикана от пускането на токена $TRUMP на Доналд Тръмп.
Съобщава се, че няколко известни крипто компании са направили значителни дарения в подкрепа на встъпването в длъжност на новоизбрания президент Доналд Тръмп, с което изразяват оптимизма си относно неговите политики в подкрепа на криптовалутите.