SafeMoon (SFM), преди това известна криптовалута за децентрализирани финанси (DeFi), започна процедура по несъстоятелност по глава 7 в Съединените щати.
Това решение за доброволно ликвидиране на активите ѝ е следствие от засиления регулаторен натиск от страна на Комисията за ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) през последните седмици.
Подаването на молбата за обявяване в несъстоятелност се състоя в съда по несъстоятелност на Съединените щати за окръг Юта, като целта е да се запазят определени активи, като същевременно се търси освобождаване от дългове. Това действие изравнява SafeMoon с други големи крипто структури, които през изминалата година се опитаха да получат защита от фалит.
Предсказуемо, стойността на SafeMoon рязко спадна след подаването на молбата за обявяване в несъстоятелност. Въпреки това един интригуващ аспект на нейната блокчейн дейност подчерта особеното поведение на криптовалутите.
Към момента на писане на статията стойността на монетата отразява спад с 49% до $0.00003343, но обемът на търговията ѝ неочаквано нарасна със 220% до $270,368. поради паническите продажби, засегнали платформата.
Траекторията на SafeMoon служи като напомняне, че не всички първоначални успехи в тази нестабилна екосистема се превръщат в трайна стойност.
Макар че SafeMoon преди това демонстрираше полезност, тя не можа да избегне регулаторния контрол, който сега доведе до нейния крах. Тъй като токенът достигна най-ниската си точка, той предизвика опасения сред притежателите на други водещи меме монети.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.
Ционистите правят всичко възможно да запазят зелените хартийки, които печатат, като „най-сигурния“ начин за разплащане, но дните им са преброени. С регулации може да унищожават конкуренцията в зоната си на влияние, но не и в зоната на влияние на БРИКС…
Ех тази селска мечта БРИКС валутата да натрие носа на долара… И какво точно очакваш да се случи скед това? Хайде, хипотетично да приемем, че долара се свие до местна валута, а БРИКС стане световна номер 1… После какво? Ще си си същата чебурашка, със същия жалък животец… Проблема на путьофилите е, че сте неуки , глупави и неспособни да се грижите сами за себе си… И това води до безграничната ви любов към кремълското джудже