Home

Русия, ОАЕ и други държави удължават намаленото производство на петрол

04.03.2024 9:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия, ОАЕ и други държави удължават намаленото производство на петрол

Неотдавнашните изявления на големите държави-производителки на петрол са сигнал за продължаване на усилията за стабилизиране на световните цени на петрола в условията на продължаваща икономическа несигурност.

Решението за удължаване на срока на съкращаване на производството, начело на което застанаха ключови играчи като Москва и Рияд, подчертава значението на съгласуваните действия на петролния пазар. Тези мерки, които надграждат предишните намаления, отразяват колективния ангажимент за подкрепа на пазарната стабилност и укрепване на цените в условията на колебливо търсене и геополитическо напрежение.

Обещанието на Саудитска Арабия да намали производството си с един милион барела дневно от април до юни (второ тримесечие), заедно с ангажимента на Русия за съкращаване на производството с 471,000 барела дневно през същия период, подчертава значителната роля на тези големи производители във формирането на глобалната петролна динамика.

Освен това решението на допълнителни членове на ОПЕК+, включително ОАЕ, Кувейт, Ирак и Казахстан, да удължат доброволните съкращения допълнително допринася за усилията на алианса да възстанови баланса между търсенето и предлагането.

Коалицията ОПЕК+, състояща се от 22 държави, демонстрира единен подход при прилагането на съкращения на производството, надхвърлящи пет милиона барела дневно, от края на 2022 г. насам. Въпреки това геополитическите събития, като например военните действия на Русия в Украйна, внесоха допълнителни усложнения на петролния пазар, като доведоха до повишаване на цените и предизвикаха очакване за удължаване на съкращенията.

Въпреки това вътрешните разногласия в рамките на ОПЕК+, пример за които е неотдавнашното напускане на Ангола от алианса заради спорове за намаляване на производството, подчертават предизвикателствата за поддържане на единството на фона на различните интереси и приоритети. Икономистите подчертават значението на по-широкото участие в колективните споразумения за укрепване на стабилността и ефективността на алианса, особено когато той се ориентира към променящата се пазарна динамика и геополитическия натиск.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Биткойн срещу злато: Питър Шиф и Питър Бранд коментират възможностите

Дългогодишният дебат между Биткойн (BTC) и златото като инвестиционни активи отново предизвика сблъсък между легендарния трейдър Питър Бранд и дългогодишния крипто скептик Питър Шиф.

07.09.2024 21:00 2мин. четене

Мениджър на активи оттегля заявлението си за спот Етериум ETF

Мениджърът на активи WisdomTree поиска да оттегли от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) своето S-1 заявление за спот Етериум борсово търгуван фонд (ETF), повече от три години след първоначалното му подаване.

07.09.2024 17:00 1мин. четене

Компанията зад ChatGPT увеличи платената си потребителска база с над 60%

Бизнес сегментът на OpenAI, включващ продуктите ChatGPT Enterprise, Team и Edu, е увеличил платената си потребителска база с близо 67% от април насам, като към 5 септември е надхвърлил един милион потребители.

07.09.2024 12:30 2мин. четене

Индия ще одобри още две офшорни крипто борси

Индийското звено за финансово разузнаване (FIU) обмисля възобновяването на дейността на още две международни крипто борси.

07.09.2024 11:00 2мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.