Първият подуправител на Руската централна банка Олга Скоробогатова каза, че блокчейн технологията все още не е "достатъчно зряла" за употреба в промишлен мащаб.
По време на дискусия в Международния икономически форум в Санкт Петербург, Скоробогатова предложи, че нововъзникващата технология се нуждаe от подобрения. Според нея технологията все още не е приложена в промишлен мащаб, с изключение на използването ѝ за криптовалути като Биткойн. Подуправителят се фокусира върху сигурността и мащабируемостта като ключови въпроси, които все още трябва да бъдат решени, преди да може да се тръгне в индустриален мащаб.
Скоробогатова разделя заявките за блокчейн на два основни случаи на употреба. Първо, блокчейн системи, които предлагат разпределена инфраструктура за сетълмент, като Corda и Ripple, могат да се използват за обработка на плащанията от банките. На второ място, блокчейн платформи, които осигуряват интелигентна договорна функционалност като Етериум и Hyperledger.
Скоробогатова вече говори за блокчейн като “революционна технология, която със сигурност трябва да бъде инвестирана”, като същевременно подчертава, че разбирането на свързаните с това рискове и начините за тяхното управление е от съществено значение за основния финансов сектор. Пълно контролирана интеграция ще изисква “седем до десет години”, според оценката ѝ през юни миналата година.
Само тази седмица бе пусната новина, че първото официално регулирано ICO ще бъде тествано с помощта на новосъздадения регулаторен пясъчник на руската централна банка, като мажоритарна собственост е на Sberbank, действаща като инвеститор на проекта.
Също тази седмица руският парламент одобри първото от трите прочитания на нови закони, регулиращи крипто и блокчейн индустрии, които определят и криптовалути, и крипто токени като собственост.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) разшири обхвата на проверките си върху криптовалутите, като наскоро включи Binance в списъка си със съдебни действия.
Лидерите на републиканците в Камарата на представителите на САЩ представиха предварителна версия на законопроект, който има за цел да предефинира криптовалутите като стоки.
След като получиха окончателно одобрение от министрите на финансите, длъжностните лица на ЕС официално приеха законопроекта за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Използването на криптовалути в момента е широко разпространено, като множество правителства по света приемат дигиталните активи.