Новият набор от мерки по отношение на развитието на “руските офшорки” ще засегне дигиталните активи, споделя на 1-ви март голямата руска информационна агенция ТАСС.
Съобщава се, че руското министерство на икономическото развитие работи по третия набор от мерки за развитие на т.нар. „Руски офшорки“ – места, където компаниите могат да бъдат освободени от заплащане на данъци или следват облекчени правила, които ще включват специална регулация на дигиталните технологии, активи и доставки.
Според съобщенията, заместник-министърът на икономическото развитие на Русия, Иля Торосов, казва на ТАСС, че специалното регулиране на дигиталните активи обхваща криптовалутите. „Ясно е, че е криптовалута, но засега говорим по-общо. Що се отнася до сроковете за изпълнение на третия набор от мерки, в момента не съм готов да дам отговор.”добави Торосов.
В края на февруари, руският президент Владимир Путин нареди на правителството да приложи регулацията, свързана с крипто, до 1-ви юли 2019 г. Инструкциите изискват законодателството да включи регулаторна рамка за дигиталните финансови активи, както и да привлече по-големи финансови ресурси, основани на дигиталните технологии.
Руската парламентарна група Държавна Дума, планира да преразгледа и приеме нови правила за криптовалутите през март, а бившият министър на енергетиката, Игор Юсуфов, също предлага крипто, което е обезпечено със злато. Според съобщенията, Юсуфов каза, че въвеждането на крипто система за енергийния пазар може да намали разходите, свързани с използването на необвързани валути и колебанията на валутните курсове.
Междувременно, руският министър на правосъдието Александър Коновалов твърди, че е твърде рано да се формализира законодателството за крипто. Както конституцията, така и действащото законодателство за финансовата система в Русия „категорично забраняват“ използването на криптовалути като платежно средство, твърди Коновалов.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.