Начало » Други » Русия показва силна икономика – защо санкциите на Западът не работят?

Русия показва силна икономика – защо санкциите на Западът не работят?

15.03.2024 22:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия показва силна икономика – защо санкциите на Западът не работят?

Въпреки очакванията, че подновяването на санкциите от страна на ЕС и САЩ ще отслаби руската икономика, тя показа завидна устойчивост, което съвпадна с очакваното преизбиране на Владимир Путин за четвърти президентски мандат.

След нахлуването в Украйна през 2022 г. Русия се адаптира, запазвайки икономическата си сила. Конфликтът води началото си от анексирането на Крим през 2014 г., което доведе до първоначални санкции от страна на САЩ и ЕС.

Москва се подготви за потенциална ескалация, като консолидира финансовите и енергийните пазари и търси съюзи с държави като Китай. Въпреки възприеманата изолация от Запада, Русия поддържа стабилни отношения с бившите съветски републики, което улеснява търговията с Европа.

Гръбнакът на руската икономика остава износът на петрол, подкрепен от намаляването на износа на суров петрол от Саудитска Арабия. Настоящата цена на петрола поддържа държавните приходи, като подпомага различни сектори, включително военните и социалните разходи.

Руското правителство инжектира средства в икономиката, подпомагайки семействата на военнослужещите и справяйки се с недостига на работна ръка чрез военна мобилизация, което води до увеличаване на заплатите. Въпреки инфлацията правителствените инжекции смекчават нейното въздействие, като засилват доверието на потребителите.

Недостигът, причинен от западните санкции, се смекчава от руските алтернативи. Макар че не всички руснаци одобряват правителствения подход към войната в Украйна, мнозинството се съгласява с него, а несъгласните с него гласове се потискат.

В перспектива икономическата стабилност на Русия може да бъде поставена под въпрос от колебанията на петролния пазар, което може да наложи съкращаване на разходите. Дългосрочните опасения включват демографски спад, който поставя предизвикателства пред работната сила и икономиката, въпреки че тези въпроси са засенчени от по-неотложни приоритети.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Питър Бранд сподели своята стратегия за забогатяване

Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.

01.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови събития в САЩ, които да следим тази седмица – ще се отразят ли на крипто пазарите?

Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.

30.06.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как трябва да изглежда едно крипто портфолио според експерт

Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.

30.06.2025 10:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Законът GENIUS може да промени правната битка срещу До Куон

В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.

30.06.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.