Според неотдавнашен доклад на KBS News от 7 април, ръководителите на Terraform Labs, включващи До Куон и Даниел Шин, предполагаемо са подвели инвеститори да вложат пари в проекта, който се провали.
Това осигури на обвиняемите печалба в размер на 414.5 милиарда вона ($314.2 милиона). Информацията сочи, че Шин е спечелил 154.1 милиарда вона, а седем други служители – 169 милиарда вона.
Прокуратурата в Сеул замрази активите на Шин и служителите, включително апартаменти в Сеул, земи в Хвасон, Гапьонг и Тейан, както и автомобили.
До Куон обаче не притежава собственост в Южна Корея и опитите за замразяване на активите му са неуспешни.
Съобщава се, че Куон е спечелил около 91.4 милиарда вона ($69 милиона) от измамата, като по-голямата част от тях обменил в Биткойн и прехвърлил на крипто борси извън Южна Корея.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на Dogecoin се срина, след като Twitter върна старото си лого
Също така стана ясно, че прокурорите са се свързали с Binance, за да замразят криптоактивите на Куон.
Куон беше задържан в Черна гора, където беше хванат с фалшиви пътнически документи, докато се е опитвал да излети към Дубай.
САЩ и Южна Корея искат екстрадирането му, за да му бъдат повдигнати наказателни обвинения.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.