Според неотдавнашен доклад на KBS News от 7 април, ръководителите на Terraform Labs, включващи До Куон и Даниел Шин, предполагаемо са подвели инвеститори да вложат пари в проекта, който се провали.
Това осигури на обвиняемите печалба в размер на 414.5 милиарда вона ($314.2 милиона). Информацията сочи, че Шин е спечелил 154.1 милиарда вона, а седем други служители – 169 милиарда вона.
Прокуратурата в Сеул замрази активите на Шин и служителите, включително апартаменти в Сеул, земи в Хвасон, Гапьонг и Тейан, както и автомобили.
До Куон обаче не притежава собственост в Южна Корея и опитите за замразяване на активите му са неуспешни.
Съобщава се, че Куон е спечелил около 91.4 милиарда вона ($69 милиона) от измамата, като по-голямата част от тях обменил в Биткойн и прехвърлил на крипто борси извън Южна Корея.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на Dogecoin се срина, след като Twitter върна старото си лого
Също така стана ясно, че прокурорите са се свързали с Binance, за да замразят криптоактивите на Куон.
Куон беше задържан в Черна гора, където беше хванат с фалшиви пътнически документи, докато се е опитвал да излети към Дубай.
САЩ и Южна Корея искат екстрадирането му, за да му бъдат повдигнати наказателни обвинения.
Федерален съдия отхвърли сериозни обвинения в измама срещу Авраам Айзенберг, трейдърът, обвинен в източване на милиони от DeFi платформата Mango Markets, позовавайки се на процедурни нарушения в делото на правителството.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.
Паника обхвана децентрализираните пазари в четвъртък, след като предполагаема уязвимост в Cetus Protocol предизвика масивно изтичане на ликвидност в няколко токена, базирани на Sui.