Известният предприемач и писател Робърт Кийосаки твърди, че знае истинската причина за мерките в Китай.
Известният инвеститор в недвижими имоти и автор на книгата “Богат татко, беден татко” Робърт Кийосаки се насочи към Twitter, за да сподели каква според него е причината, поради която Китай обяви нова забрана за Биткойн и всички други криптовалути.
Тази забрана идва, след като Китай започна репресиите си срещу добива на криптовалутите по-рано тази година.
Освен че инвестира в недвижими имоти, Робърт Кийосаки също предпочита да хеджира средствата си срещу инфлацията, като залага на злато, сребро и Биткойн. Миналата година той прогнозира предстоящ срив на щатския долар и сподели мислите си за ползите от Биткойн, злато и сребро.
Сега той коментира документите, публикувани от Китайската централна банка (PBOC). Тези документи, обявяващи операциите с всички криптовалути за незаконни, бяха издадени в началото на септември, но бяха оповестени едва в четвъртък.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето в кой алткойн инвестира този бивш изпълнителен директор на Goldman Sachs
Кийосаки смята, че чрез обявяването на крипто транзакциите (и следователно всички свързани с крипто бизнеса) за незаконни в страната, китайското правителство заедно с PBOC разчистват пътя за стартиране на свой собствен CBDC, известен като DCEP (електронно плащане в цифрова валута) или цифров юан.
Федералният резерв на САЩ също наскоро прояви интерес към CBDC и започна да проучва тази възможност. Ако Фед пусне дигиталния долар, американското правителство ще се превърне в напълно централизирано, както в Китай.
China announced this morning a new crackdown on Crypto. What does that mean? It means China is about to launch its Government crypto coin. If US follows, Fed coin means Bitcoin outlawed, US becomes Centralized Gov, like China, US communism begins, our freedoms end. Take care.
— therealkiyosaki (@theRealKiyosaki) September 24, 2021
Уолстрийт е в пълна бойна готовност, тъй като големите банки, сред които JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs и Wells Fargo, се готвят да публикуват отчетите си за приходите.
Бюрото за финансова защита на потребителите в САЩ (CFPB) предложи нови правила за засилване на защитата на потребителите на криптовалути, като изисква от доставчиците да възстановяват разходите на жертвите на измами или кражби.
Тази седмица на пазара на криптовалути се наблюдава значително генериране на приходи от такси, като Tether се очертава като първенец.
S&P Global прогнозира, че световните банки ще бъдат изправени пред кредитни загуби за близо $1 трилион през тази година, въпреки че икономическите перспективи показват признаци на подобрение.