Ripple Labs наскоро представи своя Liquidity Hub - нова платформа за крипто ликвидност, предназначена за използване на корпоративно ниво.
Платформата има за цел да осигури глобален достъп до платежни релси за дигитални активи от различни маркет мейкъри, борси и бюра за извънборсова търговия.
Тя ще функционира независимо, като същевременно ще допълва решението на Ripple за трансгранични плащания – On-Demand Liquidity (ODL).
Ликвидният хъб използва усъвършенствана технология за осигуряване на най-добрите курсове за криптоактиви и премахва необходимостта от предварително финансирани капиталови позиции. Той поддържа редица криптовалути, включително Биткойн (BTC), Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH), Етериум Класик (ETC), Лайткойн (LTC) и щатския долар.
Ripple планира да пробва XRP и други токени, за поддръжка в рамките на продуктите, но очаква регулаторна яснота от страна на САЩ.
Въпреки продължаващото съдебно дело между SEC и Ripple, инвеститорите повишиха интереса си към XRP. Броят на XRP адресите в световен мащаб е нараснал до 4.6 милиона, с приблизително 1.08 милиона активни адреса, според Santiment, компанията за крипто анализи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум са изложени на риск от срив в задаващата се дефлация
Ликвидния хъб предизвика допълнително вълнение относно бъдещето на XRP. Неговият успех зависи от оперативната му съвместимост и обширната мрежа за изплащане на множество двойки активи. Макар че XRP нарасна значително през последното тримесечие, повишавайки се с над 70% от 1 януари насам, криптовалутата се бори да пробие многогодишната съпротива при $0.55 поради масивната стена от продажби, създадена от търговците с шорт позиции.
Пазарните експерти прогнозират, че цената на XRP може да се покачи стремглаво, тъй като натрупването расте по-бързо от разпродажбите.
Понастоящем XRP се търгува на цена около $0.51, което представлява спад от 1% през последнaта седмица, според CoinMarketCap.
Майк Новограц, милиардерът и главен изпълнителен директор на Galaxy Digital, призова световните власти да предприемат по-решителни действия срещу Lazarus – севернокорейската хакерска група, която стои зад мащабната кражба на $1.4 милиарда от Bybit.
Фондация Ethena е набрала $100 милиона в частна продажба на токени, финализирана през декември, но едва сега излиза наяве.
Robinhood обяви, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) официално е приключила разследването.
В началото на седмицата крипто пазарът бе подложен на нов продажбен натиск, който разшири спада от неделя, тъй като трейдърите реагираха на последните събития.