Правни експерти спекулират за резултата, тъй като правната битка между Ripple и Комисията по ценни книжа и борси (SEC) се приближава до обобщеното съдебно решение.
От подобни текущи съдебни спорове могат да се извлекат ценни изводи.
Стюарт Олдероти, главен юридически директор на Ripple, наскоро сподели едно важно развитие. Той изтъкна становище на Върховния съд, в което се подчертава необходимостта от адаптиране на правните фактори към развиващия се дигитален пейзаж.
Ripple твърди, че тестът на Хауи и неговият статут трябва да се тълкуват в рамките на общото право.
This is consistent with Ripple’s argument that Howey (and its operative statute) carries the “soil” of common law in which an “investment contract” requires a contract for an investment that creates post-sale rights for the purchaser and obligations on the seller. 2/2
— Stuart Alderoty (@s_alderoty) May 19, 2023
Компанията възприема признанието на Върховния съд като сериозно потвърждение в подкрепа на своята позиция. В основата на аргумента на Ripple е твърдението, че „инвестиционният договор“ изисква договорно споразумение, предоставящо права след продажбата и съответните задължения.
Олдероти разкритикува позицията на SEC по аргумента за „общо предприятие“, като посочи миналите грешки на регулатора. Признанието на Върховния съд за адаптиране на правните фактори към съвременния свят може да има далечни последици за Ripple и индустрията на криптовалутите.
Друга спорна точка е разпечатването на документите на Хинман, които разкриват как SEC първоначално е категоризирала криптовалути като Биткойн и Етериум като ценни книжа. Ripple постигна победа, тъй като искането за запечатване на документите беше отхвърлено. Документите трябва да бъдат разпечатани на 6 юни.
При скорошно развитие на събитията и двете страни поискаха едноседмично удължаване на срока за представяне на своите насрещни искания за обобщено съдебно решение и придружаващите ги доказателства. Новият краен срок е 13 юни 2023 г.
От декември 2020 г. Ripple води съдебна битка със SEC, обвинена в провеждане на нерегистрирано предлагане на ценни книжа на стойност $1.3 милиарда чрез продажба на XRP токени.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.