На 19-ти май RippleNet обяви, че влиза в партньорство с Националната банка на Египет, като мрежата ще се използва за парични преводи между ОАЕ и Египет
На фона на продължаващата правна битка на Ripple срещу SEC в САЩ, платежният процесор си партнира с най-голямата и стара банка в Египет – NBE.
Чрез интегрирането на RippleNet и доставчика на финансови услуги LuLu, Националната банка на Египет ще обработва трансгранични плащания от ОАЕ към африканската държава.
Ripple и NBE затвърдиха взаимоотношенията си, след като подписаха първоначална сделка през февруари 2020 г. По това време и двете страни планираха да използват мрежата от институционални доставчици на плащания на Ripple, наречена RippleNet, за да подобрят плащанията с парични преводи.
В това партньорство участва и трета страна в лицето на базираният в ОАЕ доставчик на финансови услуги LuLu International Exchange, която е част от LuLu Financial Group.
По този начин трите организации ще позволят трансгранични плащания от Обединените арабски емирства към Египет. Страната на фараоните е петият по големина получател на парични преводи след Индия, Китай, Мексико и Филипините, с над $24 милиарда такива плащания само през миналата година.
„Партньорството на NBE с Ripple ще спомогне за подобряване на цялостната ефективност, като даде възможност на NBE да създаде нови съюзи на по-широки пазари с намалени разходи и по-бързо време за интеграция. Много се радваме да обявим новото си партньорство с Ripple и LuLu, което вярваме, че ще допринесе за по-нататъшното ускоряване на коридора за парични преводи между Египет и ОАЕ“, – коментира ръководителят на групата на NBE за финансови институции и международни финансови услуги – Хешам Елсафти.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC ще трябва да разкрие вътрешните си комуникации на Ripple
След заплахата на президента Доналд Тръмп да наложи 100% мито на алианса БРИКС, Китай взе отношение по въпроса за ескалацията на напрежението със САЩ.
Докато при втората администрация на Тръмп се обръща голямо внимание на сектори като големите технологии и петрола, частната затворническа индустрия, често наричана затворническо-промишлен комплекс, се превърна в отличник на фондовия пазар.
OKX стана първата глобална борса за криптовалути, която получи предварително разрешение съгласно Регламента на Европейския съюз за пазарите на крипто активи (MiCA).
Президентът Доналд Тръмп подписа редица укази, целящи да утвърдят страната като световен лидер в областта на криптовалутните иновации, като същевременно забранят разработването на дигитална валута на централните банки (CBDC).