Базираната в Сан Франциско крипто компания Ripple се интересува от закупуването на активите на фалиралата борса за криптовалути FTX.
Главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус би желал да закупи онези части от борсата, които са обслужвали бизнес клиенти, съобщава The Times. Финтех гигантът наблюдава и други компании, които съставляваха разрастващото се портфолио на крипто империята FTX.
Това би позволило на Гарлингхаус стратегически да разшири мащаба на компанията, която има за цел да продължи растежа си дори по време на продължаващия мечи пазар.
FTX в крайна сметка подаде молба за обявяване в несъстоятелност на 11 ноември, след като Binance се оттегли от сделката за придобиване и управляваната от Сам Банкман-Фрийд платформа не успя да намери кой да я спаси.
Гарлингхаус е сред тези, които бившият главен изпълнителен директор на FTX Сам Банкман-Фрийд е помолил за финансиране на прага на евентуалната имплозия на борсата, според доклада.
В неотдавнашно интервю за CNBC International главният изпълнителен директор на Ripple сподели, че борсата FTX е била измамна схема. Гарлингхаус също така подчерта, че индустрията на криптовалутите трябва да узрее.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 3 алткойна, които могат да скочат покрай Световното по футбол
През август Ripple също така заяви, че се интересува от закупуването на активите на фалиралия кредитор на криптовалути Celsius.
Компанията, която е свързана с популярната криптовалута XRP, в момента работи по експанзията си на пазара на ЕС като се стреми да придобие лиценз за доставчик на услуги за виртуални активи (VASP) в Ирландия.
Понастоящем Ripple е въвлечена в изтощителна правна битка с Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ, която се очаква да бъде разрешена през втората половина на 2023 г.
Съобщава се, че Invesco и Galaxy Digital са в процес на подаване на заявление за спот Етериум (ETH) борсово търгуван фонд (ETF).
Илон Мъск сподели постоянното си разочарование от правителствените разпоредби, сравнявайки ги с безброй ограничителни въжета, които постепенно намаляват свободата.
В началото на 90-те години на ХХ век доходността на облигациите в Америка се повиши поради бюджетния дефицит по време на управлението на президента Джордж Буш.
Министърът на финансите на САЩ, Джанет Йелън заяви, че неотдавнашните пазарни цени на руския петрол сочат, че ограниченията на цените, въведени от Групата на седемте, вече не действат според очакванията – това е първото й публично признание за предизвикателствата пред програмата.