Revolut получи регулаторно одобрение да предлага крипто услуги на милиони свои потребители в Европа.
Всъщност Кипърската комисия за ценни книжа и борси (CYSEC) направи базираната в Обединеното кралство платформа за нео банкиране Revolut доставчик на услуги за криптовалути (CASP), съобщи банката на 12 август.
Коментирайки развитието на ситуацията, говорителят на Revolut подчерта, че Кипър е бил избран след „задълбочено проучване на всички страни от ЕС„, се казва в доклад на AltFi.
Revolut вече може да създаде своя европейски център в Кипър и да предлага допълнителни крипто услуги, както и експозиция към крипто активи като Биткойн (BTC) на своите 17 милиона клиенти в Европейското икономическо пространство (ЕИП), след като бъде приложен законопроектът за пазарите на крипто активи (MiCA).
Посочва се също така, че CYSEC се отличи с „усъвършенствания и стабилен регулаторен режим, както и със силата на съществуващата крипто индустрия в Кипър„.
Както обясни говорителят:
При създаването на център за нашите крипто операции в ЕС, ние признаваме, че CYSEC има задълбочени познания за крипто и [полага] усилия, за да бъде лидер вкрипто регулирането.
През следващите шест месеца Revolut планира да увеличи работната си сила в крипто сектора с 20%, като назначи служители в Европа, Обединеното кралство и САЩ, като обяви за работа 13 длъжности, свързани с крипто, както съобщи Finbold в началото на август.
В същото време банката обяви, че 1.5 милиона потребители са завършили курса на нейната крипто образователна платформа едва месец след стартирането ѝ, като потребители са се присъединили от поне 32 държави по света.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво е ISO 20022 и защо има значение?
Правоприлагащият процес при законопроектът MiCA трябва да приключи през 2023 г. и да влезе в сила в целия ЕС до 2024 г. Говорителят на Revolut похвали тези правила за криптовалутите, като заяви следното.
Приветстваме регулацията в целия ЕС и с цялото си сърце приемаме ясното намерение на Европейския парламент да подкрепи иновациите, като същевременно изисква силни мерки за защита на клиентите, за да се предотврати всякакъв вид пазарна злоупотреба.
Регулаторите, вземащи политически решения във Великобритания не са единодушни по въпроса дали продажбата, пускането на пазара и разпространението на деривати и борсово търгувани облигации (ETN), свързани с криптовалути трябва да останат забранени за инвеститорите на дребно.
След като в продължение на седмици френски служители призоваваха за по-строга крипторегулация във Франция, във вторник вечерта в Националното събрание на страната ще бъде гласуван нов регулаторен режим за криптофирмите.
Финансовият регулатор на щата Ню Йорк се готви да публикува нови насоки, които имат за цел да предотвратят още един срив като този на FTX.
Все още няма възможност да се разбере дали стабилните монети, обезпечени с щатски долари ще бъдат разрешени в Япония до юни 2023 г., заяви FSA.