Revolut получи регулаторно одобрение да предлага крипто услуги на милиони свои потребители в Европа.
Всъщност Кипърската комисия за ценни книжа и борси (CYSEC) направи базираната в Обединеното кралство платформа за нео банкиране Revolut доставчик на услуги за криптовалути (CASP), съобщи банката на 12 август.
Коментирайки развитието на ситуацията, говорителят на Revolut подчерта, че Кипър е бил избран след „задълбочено проучване на всички страни от ЕС„, се казва в доклад на AltFi.
Revolut вече може да създаде своя европейски център в Кипър и да предлага допълнителни крипто услуги, както и експозиция към крипто активи като Биткойн (BTC) на своите 17 милиона клиенти в Европейското икономическо пространство (ЕИП), след като бъде приложен законопроектът за пазарите на крипто активи (MiCA).
Посочва се също така, че CYSEC се отличи с „усъвършенствания и стабилен регулаторен режим, както и със силата на съществуващата крипто индустрия в Кипър„.
Както обясни говорителят:
При създаването на център за нашите крипто операции в ЕС, ние признаваме, че CYSEC има задълбочени познания за крипто и [полага] усилия, за да бъде лидер вкрипто регулирането.
През следващите шест месеца Revolut планира да увеличи работната си сила в крипто сектора с 20%, като назначи служители в Европа, Обединеното кралство и САЩ, като обяви за работа 13 длъжности, свързани с крипто, както съобщи Finbold в началото на август.
В същото време банката обяви, че 1.5 милиона потребители са завършили курса на нейната крипто образователна платформа едва месец след стартирането ѝ, като потребители са се присъединили от поне 32 държави по света.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво е ISO 20022 и защо има значение?
Правоприлагащият процес при законопроектът MiCA трябва да приключи през 2023 г. и да влезе в сила в целия ЕС до 2024 г. Говорителят на Revolut похвали тези правила за криптовалутите, като заяви следното.
Приветстваме регулацията в целия ЕС и с цялото си сърце приемаме ясното намерение на Европейския парламент да подкрепи иновациите, като същевременно изисква силни мерки за защита на клиентите, за да се предотврати всякакъв вид пазарна злоупотреба.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.