НАЧАЛО Блокчейн

Renault изпробват нов блокчейн проект

18.09.2020 15:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Renault изпробват нов блокчейн проект

Производителят на луксозни автомобили Groupe Renault тества своя блокчейн проект, целящ да улесни сертифицирането за съответствие на компонентите на превозното средство.

Проектът, Extended Compliance End-to-End Distributed или по-известен като XCEED, се разрасна от партньорството на Renault с други компании за разработване на решение за веригата на доставки чрез обмен на данни.

Той е изграден върху мрежата Hyperledger Fabric и е внедрен в сътрудничество с IBM. XCEED проследява и удостоверява нормативното съответствие на компонентите на превозното средство.

Renault тества XCEED в своя завод в Дуей и обработва над милион документи с 500 обработени транзакции в секунда.

XCEED споделя информация за съответствие между производителите на части и тези, които произвеждат автомобилите. Renault заяви, че платформата ускорява споделянето на информация, като я доставя в реално време. XCEED, обясни производителят на автомобили, създава доверена мрежа за споделяне на данни с поверителност.

Партньорите на Renault по проекта включват Continental, Faurecia, Plastic Omnium и Saint-Gobain. За първи път беше обявен през 2019 г.

Производителят на автомобили заяви, че необходимостта от по-добро решение за съответствие е възникнала, тъй като са въведени нови регламенти за надзор на пазара на 1-ви септември. Директивата на Европейския съюз 2007/46 / ЕО, преработена през 2020 г., установява по-добър мониторинг на новите превозни средства и части, за да отговарят на стандартите за безопасност и опазване на околната среда . Renault заяви, че цялата му производствена верига “трябва да коригира структурата си“, за да отговори на по-кратки срокове, определени в политиката.

Одиле Панциатици, вицепрезидент на блокчейн звеното в Groupe Renault, каза следното.

Проектът XCEED, който инициирахме, е мощна илюстрация на способността на Groupe Renault да прави иновации. Убедени сме, че блокчейн е вектор за трансформиране на автомобилната индустрия. Блокчейн технологията наистина се появява в огромна екосистема, включваща редица различни компании, осигурявайки връзка между различните процеси на партньорите, компютърни системи и бази данни. Има много приложения за този тип технологии в автомобилната индустрия, където имаме обмен с безброй участници извън компанията, като доставчици, клиенти и независими дистрибутори.

Това не е първият набег на Renault в блокчейн технологията. Renault, заедно с други автомобилни гиганти – BMW, GM и Ford – както и технологичните компании IBM, Hyperledger, Bosch и IOTA, работиха по инициативата Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI). Тя създаде база данни с идентификационни номера на превозното средство на блокчейн. BMW също направи решение за веригата на доставки, базирано на блокчейн.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Децентрализиранта борса ShibaSwap премина през голяма актуализация

ShibaSwap, децентрализираният обмен в рамките на екосистемата Shiba Inu, значително се модернизира, като премина към блокчейна Shibarium.

18.05.2024 23:00 2 мин. четене

Ето кои са най-бързите крипто мрежи в света

В света на блокчейн скоростта е от значение. Колкото по-бързо мрежата може да обработва транзакции, толкова по-ефективна е тя.

18.05.2024 17:30 2 мин. четене

Чарлз Хоскинсън отново разпали общността на Cardano

Неотдавнашното съобщение на Чарлз Хоскинсън, заявявайки, че „Genesis идва“ предизвика вълнение в криптовалутната общност, намеквайки за предстоящото пускане на протокола Ouroboros Genesis за Cardano.

18.05.2024 0:00 2 мин. четене

Solana задмина Етериум и Polygon по скорост на транзакциите

В неотдавнашен доклад на CoinGecko се подчерта доминацията на Solana като най-бързия основен блокчейн. Със средна скорост от 1,504 транзакции в секунда (TPS), Solana превъзхожда Етериум 46 пъти и е над пет пъти по-бърза от Polygon, водещото решение за мащабиране на Етериум.

17.05.2024 17:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.