В изявление се каза, че опасенията относно сигурността на активите, съхранявани от FTX, са накарали бахамския регулатор да се намеси.
Според прессъобщение, публикувано късно в четвъртък от Бахамската комисия по ценни книжа, към 12 ноември FTX е поела отговорността за депозити на стойност над $3.5 милиарда.
Малко след като FTX подаде молба за обявяване в несъстоятелност, токени на стойност около $372 милиона бяха откраднати от борсата от неизвестно лице, за което се смята, че е външен хакер.
Предвид за предполагаема кибератака срещу борсата и възможното разграбване на контролирани от нея портфейли от бивши служители, Комисията заяви в съобщението си, че „е установила, че съществува значителен риск от предстоящо [движение] по отношение на дигиталните активи, намиращи се под опеката или контрола на [FTX], в ущърб на нейните клиенти и кредитори“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Срещите на Сам Банкман-Фрийд със съветниците на Байдън повдигат въпроси
Активите ще бъдат задържани, докато Върховният съд на Бахамските острови не нареди на Комисията да ги предаде на клиентите и кредиторите, които ги притежават, се казва в изявлението.
От Комисията заявиха, че основателите на FTX Сам Банкман-Фрийд и Гари Уанг вече нямат достъп до прехвърлените токени на стойност $3.5 милиарда. В изявлението си регулаторната агенция повтори, че не е разпоредила на FTX да даде приоритет на тегленията на клиентите, базирани на Бахамските острови.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.