Дейвид Сакс, ръководител на крипто политиката в Белия дом, смята, че администрацията на Тръмп може да създаде ясни правила за дигиталните активи в рамките на половин година.
В подкаста All-In Sacks подчерта важността на определянето на структурата на крипто пазара, за да се помогне на разработчиците да се ориентират в регулаторните изисквания.
Той обясни, че дигиталните активи попадат в различни категории – валути, ценни книжа, стоки и колекционерски предмети като NFT- като всяка от тях изисква различно регулаторно третиране.
Биткойн, например, вече е класифициран като стока, но други активи могат да променят класификацията си с развитието си.
Според Сакс един от основните проблеми е липсата на ясни насоки за това как даден криптопроект може да премине от статут на ценна книга към децентрализирана стока. Той твърди, че определянето на тези дефиниции е от решаващо значение за насърчаване на иновациите, като същевременно се гарантира спазването на изискванията.
Тъй като републиканците държат контрола над Камарата на представителите, Сакс вижда по-голяма възможност за приемане на смислено крипто законодателство – нещо, което предишните усилия не успяха да постигнат. Той остава оптимист, че регулаторната рамка може да бъде въведена в рамките на шест месеца.
Каролин Фам, изпълняващата длъжността председател на CFTC, предприема стъпки за промяна на крипто регулирането с наскоро обявен форум на главните изпълнителни директори.
Американските законодатели продължават да разработват ново законодателство, насочено към регулиране на стабилните монети.
Предстоящите федерални избори в Германия могат да определят бъдещето на страната в областта на дигиталните финанси, като дебатите за регулациите и данъчното облагане на криптовалутите играят важна роля в кампаниите на партиите.
Русия затяга контрола си върху добива на криптовалути, въвеждайки нови правила, които изискват задължителна регистрация на майнинг оборудването.