Редица икономически индикатори, свързани с прогнозирането на рецесии, в момента отчитат предупредителни сигнали.
Платформата за инвестиционни проучвания Game of Trades, посочи наличието на сериозни затруднения на пазара на труда, където темпът на съкращаване на работни места се ускорява агресивно.
Историческите данни свидетелстват, че от 1995 г. насам подобни тенденции предшестват рецесии. Последните индикации демонстрират, че загубите на постоянни работни места на годишна база са нараснали до нивата, наблюдавани по време на дот-ком балона, финансовата криза от 2008 г. и пандемията от COVID-19, което поражда опасения за потенциална рецесия през втората половина на 2024 г.
Освен това данните от AlphaSense сочат, че много американски корпорации вероятно ще предприемат масови съкращения, тъй като са се увеличили препратките към „оперативната ефективност„, особено от 2020 г. насам.
Въпреки настоящата бича пазарна инерция, експерти предупреждават, че САЩ може да се изправят пред една от най-тежките рецесии в историята, която потенциално да се съревновава с Голямата депресия от 1929 г. Предвижда се рязък спад на двугодишната доходност на държавните съкровища, което също е сигнал за предстоящ икономически колапс.
Спекулациите се съсредоточават върху периода на рецесия, като мнозина прогнозират, че тя ще настъпи през втората половина на 2024 г., повлияна от предстоящото решение на Федералния резерв за лихвените проценти.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.