Начало » Япония с предложение за по-ниски данъци за крипто фирми

Япония с предложение за по-ниски данъци за крипто фирми

17.12.2022 17:57 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония с предложение за по-ниски данъци за крипто фирми

Япония има едно от най-строгите данъчни законодателства по отношение на криптовалутите. 

Понастоящем държавата налага около 30% данък на фирмите с нереализирани печалби от притежавани криптовалути. От вчера обаче това се промени.

Либерално-демократическата партия одобри предложение, с което освобождава компаниите, които емитират криптовалути, от данъци върху нереализираните капиталови печалби. Предложението се отнася за токените, емитирани и притежавани от фирмите.

Данъчният закон показва, че правителството изпълнява предварително обявените амбиции за намаляване на регулаторната тежест върху крипто индустрията. Целта на този ход е да се насърчат иновациите и инвестициите. Изборът беше направен въпреки срива на FTX, която имаше присъствие в Япония.

Пред Bloomberg членът на партията Акихиса Шиозаки заяви, че предложението има за цел да подобри условията за бизнес за фирмите, които издават крипто токени. 

Очаква се правителството на министър-председателя Фумио Кишида да завърши годишните си насоки за данъчната политика до края на годината. Промените в данъчните закони обаче често се предоставят на парламента през януари.

В допълнение Кишида настоява за блокчейн технология и дигитално банкиране. Той е обявил нови инвестиции в индустриите, свързани с метавселената и незаменяемите токени (NFT). В рамките на своята програма за „нов капитализъм“ той спомена крипто в инициативите за стимулиране на икономиката.

През октомври JVCEA (Японската асоциация за обмен на виртуални и крипто активи) заяви, че ще отслаби контрола си върху листването на крипто токени.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и инфлацията – какво може да последва?


Освен това на 8 декември Sumitomo Mitsui Financial Group (SMBC) заяви, че започва проект за проверка на приложенията на токена Soulbound (SBT). SBT е предложение на Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, за използване на токени за представяне на дигитална идентичност на физически лица.

С горепосочените инициативи става ясно, че Япония напредва с плановете си за Web3 и крипто. Ако данъците бъдат намалени, това може да повиши настроенията на инвеститорите и съответно да даде така необходимия тласък на развиващата се индустрия.

With over 8 years of experience in the cryptocurrency and blockchain industry, Alexander is a seasoned content creator and market analyst dedicated to making digital assets more accessible and understandable. He specializes in breaking down complex crypto trends, analyzing market movements, and producing insightful content aimed at educating both newcomers and seasoned investors. Alexander has built a reputation for delivering timely and accurate analysis, while keeping a close eye on regulatory developments, emerging technologies, and macroeconomic trends that shape the future of digital finance. His work is rooted in a passion for innovation and a firm belief that widespread education is key to accelerating global crypto adoption.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Пакистан ще създаде национален орган за надзор на криптовалутите

Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.

23.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хонконг лицензира стабилните монети, полагайки основите за предстоящата Web3 вълна

Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.

22.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов закон в Русия ще позволи на властите да конфискуват криптовалути

С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.

21.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът на САЩ одобри законопроекта за стабилните монети – какво следва?

След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.

21.05.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.