Съобщава се, че Южната районна прокуратура на Сеул е поела контрола върху къщи и имоти, свързани с фалита на Terraform Labs.
Според съобщение от 3 април на южнокорейската новинарска служба KBS, властите са иззели имущество на стойност около 210 милиарда вона, което към момента на писане на статията се равнява на $160 милиона, от осем души, свързани с фалита на Terraform Labs.
Конфискуваното имущество се състои основно от недвижими имоти, собственост на бивши служители на Terra. Според съобщенията прокурорите са поели контрола върху къщи и имоти, притежавани от бившия вицепрезидент на Terra, Ким Мо и неназован изпълнителен директор, на стойност съответно около $60 милиона и $31 милиона.
Говорител на прокурорския екип заяви:
Все още проучваме статута на собственост на заподозрените и планираме в бъдеще да извършим обезпечаване на събирането на потвърденото имущество, за да възстановим приходите от престъплението и да възстановим щетите.
Съобщава се още, че действията на прокурорите са имали за цел да попречат на бившите служители на Terra да се разпореждат с активи, за да се гарантира, че те са част от потенциално наказателно производство. Този ход следва сходните мерки на прокуратурата от ноември 2021 г., когато те запорираха дома на Шин в Сеул. Съобщава се, че те все още разследват други активи, за които се твърди, че са свързани със съоснователя на Terra.
Към момента на писане на статията никой южнокорейски съд не е разрешил издаването на заповед за арест на Шин. В доклада не се споменават и никакви криптоактиви, иззети като част от разследването.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Dogecoin изпревари Cardano след като Twitter си смени логото
Terraform Labs е блокчейн компания, базирана в Южна Корея, която разработи платформа за стабилни монети, наречена Terra. Платформата имаше за цел да предложи стабилни монети за различни сектори, включително електронна търговия, гейминг и парични преводи. Компанията получи инвестиции от водещи дружества за рисков капитал като Polychain Capital, Arrington XRP Capital и FBG Capital.
Крахът на Terra настъпи, след като платформата страдаше от множество проблеми, включително технически, които доведоха до значителни загуби за инвеститорите. През март съоснователят До Куон беше арестуван в Черна гора, след като месеци наред нямаше окончателни публични сведения за местонахождението му.
На 29 март министърът на правосъдието на Черна гора, Марко Ковач, обяви, че местното правителство е получило искания от САЩ и Южна Корея за задържане на Куон. Разследването на срива на Terra продължава и се очаква да има допълнителна информация с напредването на случая.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.