Главният изпълнителен директор на Standard Chartered Бил Уинтърс обясни, че банките все още са изложени на някои рискове, останали от сътресенията, с които се сблъскаха някои от банките миналия месец.
Бил Уинтърс заяви, че според него може да оставим мисълта за кризата зад гърба си, но не мисли, че можем да забравим за проблемите.
Той похвали изключително резултатната работа на централните банкери на САЩ и Швейцария за спиране на по-широкото разпространение на проблемите в банковия сектор от срива на Silicon Valley Bank и Credit Suisse, което според него е било доста въздействащо, но е подчертало някои регулаторни пропуски, които трябва да бъдат последователно запълнени.
Шефът на британската банка също така предупреди, че драматичната промяна в макроикономическата среда от бързото повишаване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв (Фед) с цел успокояване на инфлацията е разкрила или изострила основни недостатъци в банковите бизнес модели, които са били известни на обществото, но никой не им е обръщал достатъчно внимание.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ трябва да се готви за нова “Голямата депресия”, твърди финансов експерт
Уинтърс добави, че има и други дисбаланси, натрупани през дългият период на ниските лихвени проценти, които не са се проявили под някаква форма на криза. Според него е наложително да се открие къде са те, за да се направи опит да се предвидят евентуалните промени, които могат да настъпят.
Той сподели:
Мисля, че ако не сме внимателни, можем да натоварим икономиката с огромно количество излишни регулации.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.