Владимир Путин призна нарастващия растеж на пазарите в Азия, Африка и Латинска Америка и подчерта важността на организациите да подобрят технологичните си възможности и да създадат нови сектори в икономиката.
Според информацията президентът се застъпва за активна подкрепа от страна на федерацията при осъществяването на тези стремежи:
Понастоящем пазарите в Азия, Африка и Латинска Америка преживяват динамично развитие. Нашите партньори от ОНД, ЕАИС, ШОС, БРИКС и други асоциации също участват в амбициозни социално-икономически инициативи. Те са готови да създадат нови икономически сектори и да укрепят технологичния си капацитет.
Целта е да се създадат достъпни и висококачествени космически услуги, които ще донесат ползи за гражданите, предприятията и властите на всички нива. Освен това е необходимо да се използват геоинформационни продукти и технологии за дистанционно наблюдение на Земята с цел решаване на въпроси, свързани с околната среда и климата, насърчаване на териториалния растеж и разширяване на транспортните и логистичните маршрути като Северния морски път.
По време на срещата дискусиите се съсредоточиха върху стратегията за развитие на ракетната и космическата индустрия в Русия.
Едновременно с това основната цел е да се повиши ефективността на нашата ракетна и космическа промишленост като катализатор на икономическия растеж в регионите на Руската федерация, като същевременно се създадат нови възможности за гражданите.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.