Макроикономическият анализатор Джордж Геймън изрази опасенията си от предстояща втора вълна от банкови фалити. Обръщайки се към своите почти 500,000 абонати в YouTube Геймън изтъкна важни показатели, които сочат, че предстоят още банкови фалити.
Той отбеляза по-специално рязкото нарастване на банковите заеми от системата на Федералната банка за жилищно кредитиране (FHLB) и новосъздадената Програма за срочно финансиране на банките (BTFP).
Според Геймън проблемните банки, които се нуждаят от ликвидност, обикновено проучват различни възможности. Първоначално те се обръщат към пазара, като например репо пазара, поради неговата рентабилност. Ако обаче това се окаже недостатъчно, те разглеждат FHLB като алтернатива, макар и с неохота.
FHLB вариантът се счита за „скрито спасение„, макар и скъпо и със строги условия. В случай че банката не може да получи достъп до FHLB, тя прибягва до крайния кредитор от последна инстанция – Федералния резерв – и търси помощ чрез инструменти като нововъведената BTFP.
Геймън обърна внимание на данните от системата за икономически данни на Федералния резерв (FRED), които показват непрекъснато и рязко нарастване на заемите както от FHLB, така и от BTFP. Това служи като доказателство, че банковата криза продължава и далеч не е преодоляна.
Дисконтовият прозорец (discount window) – програма за спешно кредитиране, предлагана от Федералния резерв за предоставяне на краткосрочни заеми на банките – служи като последен показател за наблюдение. Геймън предполага, че ако активността на дисконтовия прозорец внезапно нарасне, банките, прибягващи до тази програма, по същество ще сигнализират на пазара за своята неплатежоспособност.
Геймън предполага, че като се наблюдават графиките на авансите на FHLB, използването на BTFP и дисконтовия прозорец, може да се предвиди следващата вълна на кризата.
Значително увеличение на тези показатели вероятно ще доведе до фалит на повече банки през следващите седмици или месеци, което може да доведе до икономическа среда, наподобяваща или дори надхвърляща тежестта на световната финансова криза.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Мръсни американски отпадъци отново разсипват света и баламурниците ще продължават отново да работят с миризливия им долар въпреки поредната гавра със света , а за войни имат милиарди да дават а да няма финансови кризи не дават .
Честито на тъпанарите от ЕвроГЕЙския съюз , че продължават да им се кланят и робуват ето ви на великите сащ
Блажени са вярващите шушумиги. Нали хората трябва да са все уплашени и манипулирани!
Кот такова
Е нали има Брикс, защо се тюхкате. Обърнете си еврата в рубли и юани.