Робърт Кийосаки, известният автор на изключително популярната книга за лични финанси "Богат татко, беден татко", изрази загриженост за бъдещото състояние на икономиката.
В неотдавнашно съобщение до своите последователи в Twitter, Кийосаки предупреди, че икономиката се е насочила към значителен спад.
SOFT LANDiNG? HARD LANDING? Or CRASH LANDING? I say crash landing. I hope I am wrong yet that is what I believe. Corruption is high & leaders corrupt. Buy gokd, silver, Bitcoin. Still best insurance against corruption & incompetence,
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) May 18, 2023
Кийосаки смята, че катастрофалното приземяване е неизбежно – с други думи няма да е меко или твърдо. Макар да се надява, че прогнозата му ще се окаже погрешна, той подчерта, че корупцията сред лидерите е широко разпространена.
За да се предпазим от прогнозираните икономически сътресения, Кийосаки съветва да инвестираме в Биткойн (BTC) и двата най-известни благородни метала – сребро и злато.
Само преди няколко седмици авторът предупреди за нарастващата доходност на американските държавни облигации, което показва предстояща рецесия.
Той изтъкна Биткойн, златото и среброто като най-добрите възможности за хеджиране срещу потенциалната криза. Освен това Кийосаки изрази загриженост относно стабилността на световната банкова система и нейния потенциален срив.
След като от известно време проявяваше оптимизъм по отношение на Биткойн, Кийосаки преди това прогнозира скок до $100,000 за водещата криптовалута през април.
Той гледа на Биткойн като привлекателна инвестиция поради притесненията за обезценяването на щатския долар и цялостното състояние на банковия сектор.
До Куон, основател на Terraform Labs, е подложен на проверка заради предполагаеми връзки с черногорски политик.
Държавната банка на Пакистан наскоро обяви плана си за създаване на дигитална валута, подобна на Биткойн, присъединявайки се към други държави в стремежа им да създадат дигитална валута на централната банка (CBDC).
В четвъртък американски сенатори внесоха два двупартийни законопроекта за изкуствения интелект, в които се разглеждат опасенията, свързани с технологията и се цели да се избегне всякаква поява на плагиатство.
Бившият конгресмен Рон Пол предупреди, че приетият наскоро “Закон за фискалната отговорност” ще има тежки последици за американската икономика и ще засегне най-вече американските граждани.