Правителството на САЩ представи антитръстовото си обвинение срещу Google на Alphabet по време на заключителните аргументи в четвъртък (2 май), с което ще приключи съдебният процес, започнал на 12 септември.
Правителството обвинява Google в монополни практики и незаконно използване на властта, за да запази господстващото си положение на пазара на онлайн търсене.
Това дело, инициирано от администрацията на Тръмп, е първото от пет, насочени към ограничаване на пазарната мощ на големите технологични компании. Съдебният процес ще определи дали Google е нарушила антитръстовите закони и, ако е така, какви санкции следва да бъдат наложени.
По време на процеса свидетели от компании като Verizon, Samsung Electronics и Google дадоха показания за значителните годишни плащания на Google, възлизащи на $26.3 милиарда през 2021 г., за да гарантира, че нейната търсачка ще остане опция по подразбиране в смартфоните и браузърите, като по този начин ще запази доминиращата си позиция на пазара.
Главният изпълнителен директор на Google, Сундар Пичай, призна важността на превръщането на търсачката Google в опция по подразбиране на различни устройства, за да се запази лоялността на потребителите, като подчерта стойността, която Google вижда в тази стратегия.
В своя защита Google твърди, че популярността на нейната търсачка се дължи на нейното качество и удовлетвореност на потребителите, а не на антиконкурентни практики. Адвокатите на Google твърдят, че да бъдеш търсачка по подразбиране има ограничена стойност и че потребителите са свободни да преминат към алтернативи, ако не са доволни.
Въпреки значителните финансови инвестиции на Google и признанието на Пичай за стратегическото им значение, компанията твърди, че опцията по подразбиране не гарантира задържането на потребителите, ако услугата не успее да отговори на техните очаквания.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.